Pierwsza Komunia Święta

IKomunia

W pierwszą niedzielę maja w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Radości pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii dostąpiło 41 trzecioklasistów. Ten doniosły moment został poprzedzony katechezą szkolną i spotkaniami w kościele pod kierunkiem ks. Proboszcza.

Na kanwie fragmentu Ewangelii o wyrzuceniu przez Jezusa złych duchów z opętanego, ks. Janusz zachęcił zgromadzonych do czujności i troski o czystość serca, gdyż to od nas zależy czy i jakie mieszkanie przygotujemy w nas samych dla Boga.

Pod koniec uroczystości dzieci wyraziły wdzięczność duszpasterzom, nauczycielom oraz rodzicom. Nie zabrakło również podziękowań dla naszych kapłanów od rodziców, za duszpasterski trud przygotowania do sakramentu Eucharystii, życzliwe i pełne cierpliwości  prowadzenie ich pociech do Boga.

Zwieńczeniem Białego Tygodnia była pielgrzymka do Matki Bożej Ludźmierskiej, gdzie miało miejsce szczególne zawierzenie dzieci Jej opiece. Uczestnikom zostało przypomniane zdarzenie z tutejszego Sanktuarium, które po latach uznano za prorocze – w 1963 r. z ręki figury Maryi wypadło berło a pochwycił je ówczesny biskup Karol Wojtyła. „Karolu, Maryja dzieli się z Tobą władzą” - powiedział wówczas kard. Franciszek Macharski, a w 1997 roku jako papież, Jan Paweł II modlił się z tego miejsca wraz z całym światem. Końcową atrakcją wyjazdu  były zjazdy torem saneczkowym w Kluszkowcach.

Dzieciom pierwszokomunijnym gratulujemy i życzymy, aby ich serca  zawsze były takie czyste jak w tym szczególnym momencie pierwszego Spotkania z Jezusem, by każdego dnia wiernie i wytrwale dokładały starań, by pielęgnować więź z Bogiem i wzrastały na Jego chwałę, pożytek rodziców i społeczeństwa.