Aktualności

Godzina dla Pana

Godzina dla Pana

Wznoszenie nowej świątyni w naszej parafii ma tylko i wyłącznie sens, kiedy wznosimy przede wszystkim tę świątynię duchową. Dlatego w trosce o tę duchową świątynię postanowiliśmy zrobić znowu coś więcej. Rozpoczęliśmy w październiku wieczory uwielbienia „Godzina dla Pana”. To godzina w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca kiedy śpiewem, modlitwą, rozważaniami oddajemy chwałę i cześć największej naszej Miłości. Czym byłoby nasze życie bez Boga?

Zmiana tajemnic różańcowych - 28 listopada

rozaniec

Intencje Modlitwy Różańcowej na grudzień 2021

Intencja ewangelizacyjna: Katecheci
Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego — aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

Intencja parafialna stała
Za nas wszystkich wznoszących naszą świątynię, o mądrość w podejmowaniu decyzji i odwagę w ich realizowaniu.

Intencja parafialna
Modlimy się o pokój na wschodniej granicy Polski, a także aby czas Adwentu i Bożego Narodzenia był czasem pokoju i zgody między narodami, między nami Polakami, a przede wszystkim w naszych rodzinach.

I Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała

Dziady

Dnia 20 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 17 odbyło się I Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała. Wydarzenie było zorganizowane przez Fundację Pokój Zaczyna się od Uśmiechu działającą na naszym osiedlu oraz naszą parafię. Uczestnicy korzystali z gościnności dyrektor Szkoły Podstawowej nr 17 - pani Renaty Czop. Wysłuchaliśmy drugą część utworu „Dziady” Adama Mickiewicza.

Najmłodsi odkrywają potęgę modlitwy różańcowej

rozaniec

W naszej parafii już nie tylko dorośli - w ramach tradycyjnych Róż Żywego Różańca, Różańca Rodziców za Dzieci czy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego - ale także najmłodsi biorą do ręki Różaniec, aby być pomocnikami Matki Najświętszej. Róże Różańcowe Dzieci powstały z inicjatywy naszego Księdza Proboszcza na katechezach szkolnych i liczą obecnie 37 członków, uczniów dwóch klas czwartych i jednej klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 17. 

Zmiana tajemnic różańcowych - 31 października

rozaniec

Intencje Modlitwy Różańcowej na listopad 2021

Intencja powszechna — Osoby cierpiące na depresję
Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja parafialna stała
Za nas wszystkich wznoszących naszą świątynię, o mądrość w podejmowaniu decyzji i odwagę w ich realizowaniu.

Intencja parafialna
Modlimy się o łaskę nieba dla wszystkich zmarłych, a szczególnie za zmarłych członków Żywego Różańca.

Różaniec ulicami osiedla

Różaniec

Po roku przerwy spowodowanym przepisami sanitarnymi 13 października 2021 roku, po Mszy Świętej wieczornej wyruszyliśmy na procesję różańcową. Przemierzając ulicę Bystrzycką odmawialiśmy Tajemnice Chwalebne, słuchając rozważań przygotowanych przez Rycerstwo Niepokalanej. Podążając za naszymi Pasterzami wspięliśmy się na górę, z której roztaczał się piękny widok rozświetlonej okolicy. Mimo przejmującego zimna Ksiądz Proboszcz rozgrzał nasze serca mówiąc, że tu wysoko lepiej możemy odczuć obecność Boga. Na zakończenie zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski. Data 13 października to rocznica ostatniego objawienia w Fatimie, dlatego Ksiądz Proboszcz zaproponował, aby niezależnie od warunków pogodowych był to dzień procesji różańcowej w naszej parafii.

Zmiana tajemnic różańcowych - 26 września

rozaniec

Intencje Modlitwy Różańcowej na październik 2021

Intencja ewangelizacyjna — Uczniowie misjonarze
Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja parafialna stała
Za nas wszystkich wznoszących naszą świątynię, o mądrość w podejmowaniu decyzji i odwagę w ich realizowaniu.

Intencja parafialna
Modlimy się za wszystkich członków róż żywego różańca, rodziców modlących się na różańcu za dzieci oraz tych którzy jeszcze nie odkryli siły modlitwy różańcowej.

IV Piknik Rodzinny

IV Piknik

Już po raz czwarty odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców osiedla Poręba Mała. Impreza miała miejsce na lokalnym placu rekreacyjno-sportowym i była współorganizowana przez Parafię pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela. Celem wydarzenia prócz dobrej zabawy, była zbiórka funduszy na potrzeby związane z budową kościoła.

Męskie oblężenie Jasnej Góry

MOJG

W sobotni poranek, 19 września 2021, zwarci i gotowi wsiedliśmy do busa grupą samych mężczyzn, w każdym wieku. Naszym kierunkiem była Częstochowa, a konkretnie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od modlitwy z Naszym duszpasterzem księdzem proboszczem Januszem. Każdy z Nas miał własne intencje, które chciał zawieźć przed oblicze Naszej ukochanej Matki. Podczas podróży mogliśmy się wzajemnie lepiej poznać, dzięki rozmowie w męskim gronie. Jak tylko dotarliśmy na miejsce, w oczy rzucił Nam się szczyt wieży Jasnej Góry.

Wystawa o Matce Teresie z Kalkuty

Matka Teresa

Od piątku przy naszej kaplicy można oglądać wystawę o Matce Teresie z Kalkuty. Jest powszechnie znana, ale ile rzeczywiście wiemy o tej Wielkiej Świętej?

Zachęcamy do oglądania, przemyślenia i dalszej lektury. Trochę materiałów jest dostępnych w naszej mini biblioteczce w kaplicy. Zapraszamy