Aktualności

Msza Święta dla chorych i starszych

Ciasteczka

Dnia 5 września obchodziliśmy wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, natomiast 10 września, w sobotę o godzinie 11:00 była odprawiona uroczysta Msza Święta dla chorych i starszych podczas której można było przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych. Modliliśmy się również w intencji osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogły przybyć. 

Pielgrzymka do Matki Bożej Kalwaryjskiej

Pielgrzymka

Ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia dużą grupą parafian wraz z księdzem Łukaszem spędziliśmy na pielgrzymce do Matki Bożej Kalwaryjskiej. Pierwszym przystankiem był Przemyśl - urocze miasto położone na wzgórzach, pełne zabytkowych świątyń. Nasza przewodniczka z wielką pasją opowiadała o tym mieście i jego osobliwościach - lwowskim rokoko, sgraffito oraz św. Wincentym, który nie bez przygód stał się patronem miasta, a jego relikwie znajdują się w kościele franciszkanów. Zobaczyliśmy m.in.: Rynek, Archikatatedrę Przemyską wraz z podziemiami i kościół karmelitów z piękną amboną.

Płaszcz Matki Bożej

Matka Boża Skaplerzna=

Dnia 16 lipca we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel nazywane też Świętem Matki Bożej Szkaplerznej chętne osoby z naszej parafii przyjęły z rąk księdza Łukasza Szkaplerz Karmelitański. Wspomnienie to jest ustanowione na pamiątkę objawienia się Matki Bożej generałowi zakonu karmelitów św. Szymonowi Stock.

Z noszeniem szkaplerza wiążą się ogromne przywileje jak i pewne zobowiązania. Szkaplerz można przyjąć w każdym czasie, po uprzednim uzgodnieniu z księdzem.

Więcej informacji na stronie: https://www.karmel.pl/szkaplerz-karmelitanski/

Zachęcamy i zapraszamy.

Wybrani do świętej służby

Ministranci

W czwartek 30 czerwca podczas wieczornej Mszy Świętej nasza parafia przeżywała uroczyste przyjęcie posługi ministranta przez trzynastu chłopców. Jeden uczeń klasy piątej i dwunastu odważnych trzecioklasistów, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, zapragnęło „czegoś więcej” w relacji z Bogiem. Do tej chwili przygotowywali się od maja pod kierunkiem ks. Łukasza jako aspiranci.

Poświęcili się Niepokalanemu Sercu Maryi

Oddanie33

Parafianie, którzy ukończyli w zaciszu swoich domów 33 dniowe rekolekcje „Oddanie 33”, dokonali uroczystego aktu zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa w poniedziałek 27 czerwca podczas porannej lub wieczornej Mszy Świętej w naszej kaplicy.  Do odbycia tych rekolekcji zachęciła nas ponad miesiąc temu Pani Marta Przybyła, głosząc niesamowite świadectwo przemiany, jaka dokonała się w jej życiu. Chętnych do przeżycia tej wyjątkowej duchowej przygody nie zabrakło. Najmłodszy uczestnik rekolekcji, 5-letni Filip, odprawił je korzystając z materiałów przeznaczonych dla dzieci, pod nadzorem swojej mamy. Uroczyście odczytane podczas Mszy Świętych akty poświęcenia, podpisali duszpasterze.

Uroczystość Odpustowa i Jubileuszowa

25lecie

Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela przeżywaliśmy w niedzielę 26 czerwca. Kazania wygłosił i Sumę Odpustową poprowadził ks. Krzysztof Mikołajczyk, proboszcz parafii katedralnej Matki Kościoła w Bouar, w diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Oprócz oddania czci patronowi parafii, tego dnia świętowaliśmy Jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza Janusza oraz 5-lecie święceń ks. Łukasza. Na uroczystości obecni byli rodzice, matka chrzestna, siostra i dalsza rodzina ks. proboszcza oraz rodzice ks. Łukasza.

Góra Światła

Góra Światła

W uroczystość Bożego Ciała obfite strumienie łask płynące z Nieba zaprowadziły nas na „Górę” do kaplicy, gdzie wzięliśmy udział w koncercie - modlitwie uwielbienia. Nasz Pan i Zbawiciel zaprosił nas na swoją „Górę Światła”, bo z góry widać wszystko inaczej. Tego wieczoru mogliśmy przyjrzeć się naszemu życiu z Jego perspektywy i w Jego świetle.  Jezus był obecny pośród nas na ołtarzu w sprowadzonej specjalnie na tę okoliczność sporych rozmiarów monstrancji.

Małe staje się wielkim

Boże Ciało 2022

W tym roku w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa modliliśmy się na szczycie ul. Ruchu Ludowego podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, a następnie wyruszyliśmy w procesji szczytem z przepięknymi widokami, aż do skrzyżowania z ulicą Majdan. Hasła przypisane poszczególnym ołtarzom to: 1. ołtarz: Wieczerza, która przemienia człowieka; 2. ołtarz: Bez Boga na zawsze głodny; 3. ołtarz: Eucharystia, która leczy; 4. ołtarz: Wieczerza przełamuje samotność.

Budujemy na Skale

Budujemy na Skale

Fragment skalny z miejsca męczeństwa św. Jana Chrzciciela, poświęcony w dniu 16 marcu tego roku w Watykanie przez papieża Franciszka, został wmurowany w ścianę naszej powstającej świątyni podczas uroczystej Mszy Świętej dnia 12 czerwca o godz. 16:00. Uroczystości przewodniczył i aktu poświęcenia oraz wmurowania kamienia węgielnego dokonał biskup tarnowski Andrzej Jeż. Swoją obecnością zaszczycili nas księża z sąsiednich parafii i dekanatu, z parafii patronackich, księża rodacy i goście, projektant świątyni Pan Andrzej Mikulski, najbliższa rodzina ks. proboszcza, Rycerze Jana Pawła II z Nawojowej oraz Rycerze Kolumba. W tak ważnych chwilach nie mogło zabraknąć naszych poprzednich duszpasterzy, ks. proboszcza Mikołaja Pieca i ks. wikariusza Romana Górowskiego.