Aktualności

Oddanie się Maryi przynosi owoce

Oddanie

W miniony weekend gościliśmy w naszej parafii Martę Przybyłę z Poznania, która podczas Mszy Świętych podzieliła się z nami pięknym świadectwem doświadczenia miłości Boga i powrotu do Kościoła po ponad dwudziestu latach zagubienia. Opowiedziała o owocach, jakie w jej życiu przyniosło autentyczne oddanie się Maryi i pozwolenie Jej prowadzić się za rękę jak dziecko prowadzone przez mamę. O tym, jak z zatwardziałej ateistki, zwolenniczki aborcji, eutanazji, pogardzającej drugim człowiekiem, przemieniła się w kochającą opiekunkę osób z głęboką niepełnosprawnością i wolontariuszkę przy umierających w hospicjum. Pobudziła nas do refleksji, czy w swoim życiu traktujemy na poważnie wolę Pana Boga względem nas, czy raczej idziemy  za Nim tylko wtedy, gdy jest łatwo i przyjemnie.

Przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej

Bierzmowanie 22

Młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej z rąk ks. biskupa Artura Ważnego dnia 11 maja w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowym Sączu Biegonicach wraz z rówieśnikami z tamtejszej wspólnoty oraz młodzieżą z Żeleźnikowej Wielkiej. Do tej chwili przygotowywali się od siódmej klasy uczestnicząc w większości w katechezie szkolnej prowadzonej przez ks. Łukasza, w spotkaniach w kaplicy pod kierunkiem animatorów młodzieżowych oraz poprzez udział w trzydniowych rekolekcjach wyjazdowych w Starym Sączu.

Nazwałem was przyjaciółmi

Warsztaty scholi

Nasza parafia wraz z Fundacją „Pokój zaczyna się od uśmiechu” zorganizowała w dniach 6-8 maja Nowosądeckie Wielkanocne Warsztaty Śpiewu Liturgicznego. Zajęcia przeprowadzili Urszula Rogala i Rafał Maciejewski – wykładowcy warszawskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego. Wśród uczestników byli członkowie scholi dorosłych z naszej wspólnoty, młodzieżowego zespołu muzycznego z parafii Matki Bożej Bolesnej, chóru Veraicon, a także s. Eliza ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP (Biały Klasztor) oraz chętni parafianie.

Pierwsza Komunia Święta

IKomunia

W pierwszą niedzielę maja w naszej parafii odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Radości pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii dostąpiło 41 trzecioklasistów. Ten doniosły moment został poprzedzony katechezą szkolną i spotkaniami w kościele pod kierunkiem ks. Proboszcza.

Spotkanie przy wspólnym stole

Spotkanie

Dnia 28 kwietnia 2022 odbyło się „Spotkanie przy wspólnym stole” dla gości z Ukrainy oraz rodzin ich przyjmujących. Dzięki uprzejmości Restauracji Przy Starej Drodze mogliśmy spotkać się w sympatycznej sali, a dzięki pracy ekipy Caritasu zakosztować między innymi barszczu ukraińskiego. Zaproszone rodziny poznawały się a dzieci, których była spora gromadka bawiły się w różne zorganizowane zabawy. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Chwila beztroskiej zabawy nie zastąpiła na pewno  nieobecnego taty czy męża ani tęsknoty za swoim miastem czy rodziną, z którą czasem nie ma nawet kontaktu, ale może dała choć chwilę wytchnienia i uśmiechu w tym trudnym czasie. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólnie spędzony czas i dzielenie się radością.

Nowosądeckie Wielkanocne Warsztaty Śpiewu Liturgicznego „Nazwałem Was Przyjaciółmi”

Warsztaty

Fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, Szkoła Podstawowa nr 17 w Nowym Sączu oraz Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu zapraszają na Nowosądeckie Wielkanocne Warsztaty Śpiewu Liturgicznego „Nazwałem Was Przyjaciółmi”, które odbędą się w dniach 6-8 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Mała Poręba 57 w Nowym Sączu. Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala i Rafał Maciejewski.

Zapisy pod linkiem: tutaj lub poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin warszatów: tutaj.

Elektroniczna taca

Taca

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom parafii wyposażyliśmy nasza kaplicę w elektroniczną tacę - urządzeniem z dotykowym ekranem do przekazywania ofiar na kościół w formie bezgotówkowej - za pomocą karty, telefonu czy zegarka. Urządzenie jest bardzo proste i przyjazne w obsłudze każdemu darczyńcy, jeżeli wyrazi chęć, wysyła SMS z podziękowaniem za ofiarę. Jest też stale monitorowane. Również kancelaria parafialna posiada terminal płatniczy, dzięki któremu można złożyć bezgotówkowe datki.

Dzięki skorzystaniu z programu Fundacji Polska Bezgotówkowa oba urządzenia możemy eksploatować bezpłatnie przez kolejne dwa lata.

 

Niedziela Palmowa

Palma

Niedzielą Palmową weszliśmy w czas Wielkiego Tygodnia, czyli bezpośredniego okresu przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Wspominaliśmy uroczysty wjazd Jezusa i Jego apostołów do Jerozolimy. Obrzęd poświęcenia palm miał miejsce podczas każdej Mszy Świętej.

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży

Misterium

Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży należącej do Szkolnego Koła Caritas wystawione w Niedzielę Palmową o godz. 10 w kaplicy wprowadziło nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Spektakl w nowoczesnym wydaniu pokazał ostatnie godziny ziemskiego życia Jezusa w odniesieniu do problemów dzisiejszych czasów.