Aktualności

Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie

Majówki

Przy czterech kapliczkach na terenie naszej parafii gromadziliśmy się w maju, by wychwalać Maryję i pogłębiać więzi w lokalnej wspólnocie. Na zakończenie Majówek w dniach 29 i 30 maja w tych szczególnych miejscach zostały odprawione Msze Święte dziękczynno-błagalne w intencji mieszkańców danego rejonu.

Pielgrzymka z Rycerstwem Niepokalanej

Giewont

W dniu 27 maja 2023 r. odbyła się pielgrzymka do Sanktuariów Maryjnych zorganizowana przez szefową Rycerzy Niepokalanej Genowefę Bartkowską wraz z małżonkiem pod przewodnictwem księdza Łukasza. Rycerze Niepokalanej i chętni parafianie udali się do Dębna, gdzie zapoznali się z historią zabytkowego drewnianego kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja z XII wieku, następnie pojechali do Ludźmierza, aby u Gaździny Podhala wypraszać potrzebne łaski dla swoich rodzin i parafii, odmawiając różaniec w ogrodach Maryjnych.

Pierwsza Komunia Święta

Komunia

W pierwszą niedzielę maja w naszej parafii 37 trzecioklasistów dostąpiło radości przyjęcia Pana Jezusa do serca po raz pierwszy. Ten doniosły moment został poprzedzony katechezą szkolną i spotkaniami w kościele pod kierunkiem ks. Proboszcza. Uroczystość odbyła się w dwóch turach – o godz. 11 i 13.

Przemawiać w języku miłości swojego współmałżonka

Obrączki

Podczas piątkowego wieczoru małżeńskiego w kaplicy uczestniczyliśmy we Mszy Świętej sprawowanej w intencji wszystkich małżeństw z naszej wspólnoty, a następnie wysłuchaliśmy świadectwa Renaty i Andrzeja Tokarzów z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Goście podzielili się swoim przeżywaniem małżeństwa z zastosowaniem w praktyce przemawiania do współmałżonka jego językiem miłości, czyli kochaniem go tak, jak on tego potrzebuje. Ważnymi elementami w budowaniu szczęśliwego małżeństwa wskazanymi przez prelegentów są także właściwe poznanie się przed ślubem, znajomość charakterów,  właściwa hierarchia – na pierwszym miejscu Bóg, po Nim współmałżonek, potem dzieci, zakładanie, że cokolwiek się wydarza, druga strona miała dobre intencje, a przede wszystkim troska o świętość własną i współmałżonka.

Sztafeta modlitewna w intencji budowy kościoła

Dzień Dobra

Dnia 18 maja, w rocznicę wbicia pierwszej łopaty na placu budowy naszej nowej świątyni ruszamy ze sztafetą modlitewną do św. Józefa, który za sprawą Rycerzy Kolumba odwiedził naszą parafię w jednym ze swoich wizerunków. Święty Józef pomagał wznosić wiele świątyń, dlatego postanowiliśmy wzywać również Jego wstawiennictwa w tym wzniosłym i trudnym zarazem dziele.

Dzień Dobra

Dzień Dobra

W trzecią Niedzielę Wielkanocną, 23 kwietnia celebrowaliśmy Dzień Dobra - święto wolontariuszy Caritas. Ponieważ ten dzień w tym roku to również rozpoczęcie XV Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego powstała mobilna kawiarenka ze Słowem Bożym.

Niedziela Palmowa

Palmy wiekanocne

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy wraz z całym Kościołem obchody misterium paschalnego. Uroczysta Msza Święta z procesją została odprawiona o godz. 11:00. W dniu, w którym Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać, witaliśmy naszego Pana z gałązkami palmowymi w dłoniach, aby oddać Mu należną cześć. Wysłuchaliśmy z podziałem na role opisu męki Pańskiej wg św. Mateusza.

Triduum Paschalne 2023

Triduum PAschalne

Najważniejszymi świętami dla każdego ochrzczonego nie są święta Bożego Narodzenia, ale Wielka Noc, podczas której objawiła się Boża miłość względem człowieka. Męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa z jednej strony są czasem pełnym smutku. Jednak, ze względu na zwycięstwo Pana Jezusa nad śmiercią, należą jednocześnie do najradośniejszych chwil dla chrześcijanina.

Droga Krzyżowa na Majdan

Droga Krzyżowa na Majdan

W piątek, w ostatni dzień marca dużą grupą parafian wraz z księdzem Łukaszem wyruszyliśmy w Drogę Krzyżową na Majdan - najwyżej położony punkt Nowego Sącza.

Boża miłość i pokój we wspólnocie

Rekolekcje23

Od piątku 24 marca do niedzieli 26 marca mieliśmy okazję, aby odnowić naszą wiarę i odświeżyć ducha poprzez udział w rekolekcjach parafialnych przeprowadzonych pod hasłem „Boża miłość i pokój we wspólnocie” przez ks. Krzysztofa Czecha, Proboszcza w Piwnicznej Zdroju.