Aktualności

Pielgrzymka do Włoch

Bazylika

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca i trwają zapisy na 10-dniową Pielgrzymkę autokarową do Włoch! W programie m.in.: Padwa, Ravenna, Asyż, Loretto, San Giovani Rotondo, Cascia, Manopello, Monte San Angelo i oczywiście Watykan i Rzym. Szczegółowy program dostępny tutaj.

Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

Wizytacja Kanoniczna

Bierzmowani

W dniach 24-25 lutego przeżywaliśmy w parafii Wizytację Kanoniczną Księdza Biskupa Salaterskiego. Wizytacja rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą podczas której 22 kandydatów przyjęło Sakrament Bierzmowania. Ksiądz Biskup zwracając się do młodych nawiązał do Ewangelii z dnia o miłości nieprzyjaciół. Przytoczył przykłady z historii Kościoła, które możemy stawiać za wzór przebaczenia swoim wrogom i oprawcom. Począwszy od Jezusa poprzez męczeństwo św. Szczepana, św. Jana Pawła, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po matkę bł. księdza Jerzego Popiełuszki czy matkę bł. księdza Zbigniewa Strzałkowskiego poznajemy piękno niezwykle trudnej miłości wybaczającej.

Światłość w ciemności - Sącz Boga

Sącz Boga

W niedzielę, 28 stycznia wieczorem nasza parafialna kaplica była przystankiem dla młodych z Duszpasterstwa Młodzieży okręgu nowosądeckiego - Sącz Boga. Rozważania tego roku formacyjnego dotyczą charyzmatów. Refleksję na temat charyzmatu wiedzy rozwinął Ksiądz Proboszcz Janusz podczas homilii.

Koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Kamionki Wielkiej

Trąbka

W niedzielę 28 stycznia naszą parafia gościła w swoich skromnych progach Parafialną Orkiestrę Dętą z Kamionki Wielkiej. Artyści ubogacili swoją muzyką Mszę Świętą o godzinie 16, a po jej zakończeniu dali koncert kolęd i pastorałek. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne utwory jak i współczesne kompozycje, które dzięki wykonaniu na instrumentach dętych wybrzmiały bardzo doniośle i pomogły nam kolejny raz odczuć świąteczny nastrój, za co bardzo dziękujemy artystom i inicjatorom tego przedsięwzięcia.

Mamy na nadzieję, że do zobaczenia i usłyszenia!

Bal Charytatywny

Goście przy stole

W drugą sobotę stycznia odbył się parafialny Bal Charytatywny, którego celem było zbieranie funduszy na budowę kościoła. Przybyli goście między innymi poprzez udział w licytacjach różnych przedmiotów, voucherów i atrakcji zasilili budżet budowy sporą kwotą. Dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom , dobrodziejom i organizatorom za wspólnie spędzony czas i hojność.

Jasełka na wesoło [galeria i wideo]

Jezus i Maryja w szopce

W niedzielę 7 stycznia za sprawą licznej grupy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas przenieśliśmy się ponad dwa tysiące lat wstecz do Betlejem (miejscowości mniejszej niż Ropa), aby przeżyć po raz kolejny wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa, tym razem przedstawione lekko i z humorem.

Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela

Dnia 31 grudnia w tym roku przypadł w Niedzielę Świętej Rodziny. Z tej okazji świętowaliśmy Jubileusze Małżeńskie. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską a po zakończeniu na zewnątrz czekała miła weselna niespodzianka.

Dziękujemy Jubilatom i Gościom Weselnym za miłe chwile i życzymy wszystkim błogosławionego Nowego Roku 2024.

Dobre słowo...

  • Słowo Abp. Stanisława Gądeckiego przewodniczącego konferencji episkopatu polski w związku z wydarzeniami w naszej ojczyźnie - dokument PDF
  • List Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie na drugi dzień świąt bożego narodzenia 2023 roku - dokument PDF

Kanda dia kindzunu

Kolędnicy misyjni

Ewangelia według św. Jana, którą odczytaliśmy wczoraj, przypomniała nam o tym, że Jezus Chrystus jest „światłością prawdziwą”, która „świeci w ciemności” i której „ciemność nie przemogła”. Dziś z kolei wpatrujemy się w życie świętego Szczepana, który stał się świadkiem tej Światłości. Jego przykład uświadamia nam, że fulget Ecclesia non suo sed Christi lumine, jak pisał św. Ambroży. Podobnie jak księżyc, Kościół świeci nie swoim własnym światłem, ale światłem Chrystusa.