Aktualności

Wystawa o Matce Teresie z Kalkuty

Matka Teresa

Od piątku przy naszej kaplicy można oglądać wystawę o Matce Teresie z Kalkuty. Jest powszechnie znana, ale ile rzeczywiście wiemy o tej Wielkiej Świętej?

Zachęcamy do oglądania, przemyślenia i dalszej lektury. Trochę materiałów jest dostępnych w naszej mini biblioteczce w kaplicy. Zapraszamy

Zmiana w gronie kościelnych

Zmiana kościelnych

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego pożegnaliśmy Kubę, który przez ostatni rok pełnił posługę kościelnego. Uroczystość miała miejsce w środę 1 września podczas wieczornej Mszy Świętej. Kuba za swoją sumienną i wytrwałą służbę otrzymał gratulacje i nagrodę od duszpasterzy. Rozpoczynająca się przygoda w szkole średniej uniemożliwia mu dalsze sprawowanie funkcji kościelnego. Podczas uroczystości Kuba oficjalnie przekazał klucze do kaplicy swojemu młodszemu koledze Mariuszowi.

Być misjonarzem

Misjonarz Monika

W niedzielę 29 sierpnia gościliśmy w naszej parafii Panią Monikę Jamer, świecką misjonarkę komboniankę. Na wszystkich Mszach Świętych młoda misjonarka podzieliła się z nami swoim doświadczeniem Boga i pracy dla Niego w Republice Środkowoafrykańskiej w Mongoumbie, pośród opuszczonych i najbiedniejszych.

Pierwszy Rycerz Kolumba w naszej parafii

Rycerz

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionego założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba ks. Michaela McGivneya na Sądecczyźnie.

Bracia z Rady Lokalnej 17116 w Limanowej przekazali na ręce Rycerzy z nowo powołanej Rady Lokalnej 17763 relikwie i obraz do Nowego Sącza do parafii Św. Jana Chrzciciela.

Św. Józef przemawia bez słów

Św. Józef

Od środy 28 lipca przy naszej kaplicy możemy zatrzymać się na spotkanie ze św. Józefem. Wystawa przygotowana przez Parafialny Zespół Caritas zaprasza do jeszcze bliższego poznania tego wyjątkowego świętego, patrona obecnego roku, którego żadne słowo nie jest zanotowane na kartach Ewangelii, a jednak przemawia do nas tak mocno świadectwem swojego życia.

Serce dla Afryki i nie tylko

Serce1

W czwartek 29 lipca po wieczornej Mszy Świętej miało miejsce zamontowanie „Serca na nakrętki”. Jest to wspólna akcja Ochotniczego Hufca Pracy, Zarządu Osiedla Poręba Mała i parafialnego Caritas. Serce przybyło do nas z Trzebini a wykonali go uczniowie Ochotniczego Hufca Pracy.

Jubileuszowa uroczystość odpustowa

Odpus21

W niedzielę 27 czerwca uczciliśmy Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W tym roku uroczystość była wyjątkowa ze względu na 10. rocznicę powstania naszej parafii. Sumie odpustowej o godz. 11 przewodniczył ks. Prałat Jerzy Zoń, Proboszcz par. Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu – Zawadzie. W koncelebrze wraz z naszym ks. Proboszczem uczestniczył rodak ks. prof. dr hab. Michał Drożdż. Bardzo miło było także zobaczyć przy ołtarzu naszego poprzedniego wikariusza, ks. Romana Górowskiego. Swoją obecnością podczas wspólnego świętowania zaszczycili nas duszpasterze z okolicznych miejscowości i nie tylko. Wśród przybyłych bardzo licznie gości znaleźli się: księża z Barcic – ks. Andrzej Kędryna, ks. Marcin Kwiecień, ks. Henryk Franczyk i ks. Stanisław Dziekan; kapłani z Przysietnicy – ks. Adam Kardys i ks. Jan Wąchała; ze Starego Sącza ks. Marek Tabor, ks. Janusz Ryba, ks. Łukasz Halada i ks. Krzysztof Wójs; z Żeleźnikowej ks. Dominik Rutka i diakon Jarosław Sroka, ks. Witold Maślanka z Gabonia oraz ks. Maksymilian Lelito z Watykanu.

Młodzieńcze szaleństwa

Energy

We wtorek 22 czerwca udaliśmy się z młodzieżą naszej parafii na długo wyczekiwany wspólny wyjazd. Cechą młodości jest duża ilość energii. Możemy tego doświadczać wielokrotnie w naszej parafii przy różnych okazjach np. Drogi Krzyżowe, jasełka, misterium. Młodzież w naszej parafii jest zawsze chętna do pomocy i można wiele z nimi zdziałać więc i wyjazd musiał być do tego dostosowany.

Zapragnęli służyć Jezusowi

Aspiranci

Wielką radością dla naszej parafii jest poszerzenie grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Dnia 25 czerwca podczas wieczornej Mszy Świętej czterech odważnych młodzieńców, pragnących służyć Jezusowi w ten wyjątkowy sposób, przyjęło posługę aspiranta. Są to Karol, Krystian, Mateusz  i Wojtek. Chłopcy otrzymali specjalne błogosławieństwo. Podczas uroczystości miał miejsce obrzęd pobłogosławienia i nałożenia komży.