Aktualności

Odpust parafialny

Ksiądz przy ołtarzu

W niedzielę 23 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Na każdej Mszy Świętej swoje słowo skierował do nas ksiądz Paweł Pająk, proboszcz Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olszance.

W homilii przywołał postać naszego niezwykłego Patrona - największego człowieka zrodzonego z niewiasty. Mówił o Jego bezkompromisowości w sprawach bożych i wielkiej odwadze, które przypłacił życiem.

LSO rośnie w siłę!

Ministranci

W czwartek, 20 czerwca na uroczystej Mszy Świętej społeczność Szkoły Podstawowej nr 17 zakończyła rok szkolny i katechetyczny. Podczas tej uroczystości miało miejsce również przyjęcie ośmiu chłopców z klas trzecich do grona aspirantów oraz czterech chłopców ze starszych klas do grona ministrantów. Ci odważni chłopcy zdecydowali się regularnie służyć przy ołtarzu a swoim codziennym życiem i postawą świadczyć o Bogu wśród rówieśników.

Gratulujemy decyzji i życzymy wytrwałości w podjętych obowiązkach.

Parafialna pielgrzymka do Włoch

Włochy

Na pielgrzymkę do Włoch wyjechaliśmy późnym popołudniem. Do Padwy, naszego pierwszego punktu programu przybyliśmy ok. 9 rano. Zwiedziliśmy Bazylikę św. Justyny, gdzie znajdują się szczątki św. Łukasza Ewangelisty. Św. Justyna jest po św. Antonim patronką Padwy. Następnie ruszyliśmy pieszo, zwiedzając Padwę, do Bazyliki św. Antoniego Padewskiego gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. W tej ogromnej Bazylice można podziwiać m.in grobowiec św. Antoniego oraz kaplicę relikwii różnych świętych, ale w szczególności św. Antoniego (język, oraz jego zęby). Następnie udaliśmy się w drogę do hotelu na odpoczynek.

Powstań i żyj… na Górze Światła

Chór na scenie śpiewa

Pierwszy akord… emocje… kolejny… poruszenie, przedsmak radości. Z każdym następnym dźwiękiem emocje schodzą w coraz głębsze pokłady naszych serc. Tęsknota, pragnienie spotkania…

Na scenę wchodzi główny Organizator wydarzenia - Jezus. Jezu uwielbiam Cię, Ty się wszystkim zajmij, bo ja mogę tylko zepsuć… Mógłbym rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, ale nie… zostanę. Wyjdę z siebie, swoich ram i pozwolę się prowadzić Duchowi Świętemu. Skala barw emocji jest bardzo szeroka. Duch Święty lekkim powiewem muska nasze policzki, a zachodzące słońce ogrzewa lekko i ociepla chmury na niebie. Oddaje Ci życie swe, Ty Panie wiesz jakie jest.

Eucharystia jednoczy

Eucharystia w plenerze

Eucharystia to autostrada do nieba - tak powiedział błogosławiony Carlo Acutis poświadczając to przykładem swojego życia.

Dziś w uroczystość Bożego Ciała chwaliliśmy Boga za to, że możemy tą autostradą podążać. Eucharystia buduje wspólnotę kościoła, otwiera na potrzeby braci, inspiruje do głoszenia Chrystusa i jednoczy wiernych głosiły hasła poszczególnych ołtarzy zbudowanych na ulicy Bohaterów Orła Białego.

Na porębskim wzgórzu stoi kapliczka

Modlitwa przy kapliczce

Przez cały maj każdego wieczora w czterech zakątkach naszej parafii - bliżej nieba, czy wśród zieleni ogrodów, przy kapliczkach Matki Najświętszej płynęła modlitwa pieśniami i Litanią Loretańską.

„Kto spożywa Moje Ciało będzie żył na wieki”

Eucharystia

Dnia 5 maja grupa ponad 40 trzecioklasistów przyjęła po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. Do tego wielkiego wydarzenia dzieci przygotowywały się przez osiem miesięcy uczestnicząc w katechezach w szkole oraz na spotkaniach wraz z rodzicami w kaplicy. Dzieci poznawały podstawowy katechizm i uczyły się znaczenia sakramentów w życiu chrześcijanina.

Apostolat Margaretka

Grafika Apostolat Margaretka

Dnia 1 maja, we wspomnienie św. Józefa rozpoczęły w naszej parafii modlitwę trzy nowe Margaretki za trzech posługujących u nas kapłanów - ks. Janusza, ks. Łukasza i ks. Pawła. Każda Margaretka to siedem modlących się osób w intencji wybranego kapłana do końca jego życia. Każda z osób modli się w innym dniu tygodnia. Modlitwa za kapłanów jest niezwykle cenna, gdyż takich mamy kapłanów jakich sobie wymodlimy.

Błogosławiona Rodzino Ulmów wstawiaj się za rodzinami naszej Parafii

Relikwie rodziny Ulmów

Dnia 14 kwietnia 2024 roku, w rocznicę Chrztu Polski, do naszej kaplicy zostały wprowadzone relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów.

Józef i Wiktoria Ulmowie prowadzili gospodarstwo w miejscowości Markowa na Podkarpaciu. Specjalizacją Józefa była uprawa warzyw i owoców, pszczelarstwo i hodowla jedwabników. Wśród licznych pasji głowy rodziny można wymienić bibliotekarstwo, konstruowanie różnych urządzeń (m.in. radia), fotografię. Mimo tak wielu zajęć i licznej rodziny Józef Ulma znajdował czas na działalność społeczną. Państwo Ulmowie mieli 6 dzieci. Wiktoria prowadziła dom i zajmowała się liczną gromadką dzieci. Mieszkali z dala od gospodarstw innych mieszkańców wsi. Byli wzorowym, pracowitym i rozmodlonym małżeństwem.

Dzień Dobra i Tydzień Biblijny

Kobieta czyta pismo święte

Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego świętowaliśmy Dzień Dobra. Tak jak w tamtym roku otworzyliśmy z tej okazji mobilną kafejkę ze Słowem Bożym. Po każdej Mszy Świętej wolontariusze zespołu Caritas oraz Szkolnego Koła Caritas częstowali parafian herbatą, kawą (na razie do samodzielnego przyrządzenia w domu????) i ciasteczkami. Zachęcali również do losowania sigli biblijnych, wśród których ukryły się też niespodzianki biblijne. W kaplicy i na zewnątrz były wystawione egzemplarze Biblii i można było od razu sprawdzić co w dniu dzisiejszym mówi do nas Pan.