Ogłoszenia parafialne | 09/06/2024

X Niedziela Zwykła

  1. Codziennie w miesiącu czerwcu, przed wieczorną Mszą Świętą, na zakończenie Adoracji Pana Jezusa, Nabożeństwo do NSPJ. Zapraszamy. Dzięki modlitwie Litanią można zyskać odpust cząstkowy.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela, a szczególnie podczas Adoracji i Mszy Świętej w każdy czwartek o godz. 18:00. Dziękujemy również za pomoc w utrzymaniu czystości w kaplicy.
  3. W piątek po Mszy Świętej zapraszamy na ostatnie przed wakacjami, spotkanie APDC, które poprowadzi ks. Paweł.
  4. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promczyka Dobra i Małego Promyczka Dobra.
  5. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że i przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.
  6. Szanowni Państwo, w najbliższym czasie w Nowym Sączu będzie przeprowadzana inwentaryzacja źródeł ciepła na paliwa stałe. Obowiązek wykonania inwentaryzacji wynika z zapisów Programu Ochrony Powietrza oraz Uchwały Antysmogowej wprowadzonych przez Sejmik Samorządowy Województwa Małopolskiego. Inwentaryzacja źródeł ciepła będzie prowadzona przez pracowników Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Pracownicy będą posiadać upoważnienie Prezydenta oraz identyfikator ze zdjęciem. Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu inwentaryzacji, której wyniki przyczynia się do dalszej poprawy jakości powietrza w Nowym Sączu. 
    Pierwszy etap inwentaryzacji będzie prowadzony na osiedlach Mała Poręba, Dąbrówka i Biegonice od 10 czerwca w godzinach od 8:30 do 18:00.
  7. Małopolskie Centrum Kultury Sokół zaprasza XXII Sądecki Festiwal Muzyki Organowej; Zapraszamy na recital w najbliższym czwartek tj., 13 czerwca o godz. 19:15 do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu.