Ogłoszenia parafialne | 16/06/2024

XI Niedziela Zwykła

 1. Codziennie w miesiącu czerwcu, przed wieczorną Mszą Świętą, na zakończenie Adoracji Pana Jezusa, Nabożeństwo do NSPJ. Zapraszamy. Dzięki modlitwie Litanią można zyskać odpust cząstkowy.
 2. Pragniemy poinformować, że Msze Święte poza parafią odprawiają kapłani: nasz rodak, ks. Janusz Skoczeń oraz ks. prof Leon Szot - UJPII w Krakowie, ks. rektor KUL-u, prof dr hab Mirosław Kalinowski, ks. płk. Adam Prus i ks. płk Zygmunt Każmierek.
 3. W poniedziałek o godz. 19:00, ostanie już spotkanie młodych, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania. Dziękujemy Wam za świadectwo i pragnienie rozwijania w sobie Darów Ducha Świętego. Niech On prowadzi Was przez całe życie - aż do Nieba.
 4. We wtorek godz. o 19:00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających nad Morze Bałtyckie (Oaza parafialna) 23 czerwca br.
 5. W czwartek na godz. 15:00 zapraszamy do naszej świątyni na Nabożeństwo kończące Rok Katechetyczny dzieci i rodziców SP nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu.
 6. W piątek o godz. 18:00 ostatni Wieczór Małżeński przed wakacjami z błogosławieństwem indywidualnym małżonków po Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy. 
 7. Również w piątek o godz. 19:00 spotkanie rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Bośni (Oaza parafialna) 8 lipca br.
 8. Za tydzień, w niedzielę w naszej parafii Odpust Parafialny. Kazania w ciągu dnia i sumę odpustową poprowadzi ks. Paweł Pająk, proboszcz z Olszanki. Na Mszę Świętą o godz. 11:00 zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące i dzieci pierwszokomunijne w albach.
 9. Również za tydzień, w niedzielę młodzież zaprasza do poczęstowania się ciastami oraz innymi dobrociami: gofry, bubble tea. Dochód przeznaczony będzie na zbliżającą się Oazę w Bośni i Chorwacji.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela, a szczególnie podczas Adoracji i Mszy Świętej w każdy czwartek o godz. 18:00. Dziękujemy również za pomoc w utrzymaniu czystości w kaplicy.
 11. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Promczyka Dobra i Małego Promyczka Dobra. Zapraszamy również do nowego nr Historii Kościoła; W GN zapowiedź Marszu dla Życia i Rodziny.
 12. Rozpoczęły się zapisy na kolejną edycję Diecezjalnego Studium Rodziny (DSR), która tym razem odbędzie się w Nowym Sączu. DSR jest formą pogłębionej formacji małżonków oraz przygotowaniem do posługi na rzecz małżeństw i rodzin w parafii. Absolwenci DSR mogą więc pomóc Księdzu proboszczowi w wielu działaniach dla małżeństw i rodzin w parafii, rozpocząć posługę w Parafialnej Poradni Rodzinnej oraz posiadając misję kanoniczną, rozwijać różne formy duszpasterstwa parafialnego. 
  Diecezjalne Studium Rodziny:
  • Dla kogo? Dla każdego, szczególnie dla małżeństw
  • Cel? Pogłębienie wiadomości z zakresu życia małżeńskiego, nauka naturalnych metod rozpoznawania płodności, możliwość zaangażowania w posługę dla małżeństw i rodzin, przygotowanie do posługi w Parafialnej Poradni Rodzinnej
  • Czas trwania: Dwa semestry (wrzesień 2024 – czerwiec 2025), zajęcia w jedną sobotę miesiąca
  • Koszt całości Studium: 500 zł/os.
  • Miejsce: Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  • Prowadzi: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie
  • Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 791-018-826, www.drtarnow.pl. Zapisy poprzez formularz: https://drtarnow.pl/dla-malzenstw/diecezjalne-studium-rodziny