Ogłoszenia parafialne | 12/05/2024

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W poniedziałek na majówkę młodzież z klasy 8 z rodzicami na modlitwę w intencji egzaminów.
 2. W czwartek zapraszamy na spotkanie, po Mszy Świętej o godz. 18:00 Rycerzy Niepokalanej.
 3. W piątek o 18:00 zapraszamy na kolejny Wieczór Małżeński - Msza Święta za małżeństwa i rodziny naszej parafii.
 4. 18 maja to 5. rocznica wbicia pierwszej  łopaty na placu budowy naszej świątyni. Z tej okazji, 19 maja w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, będzie odprawiona Msza Święta w intencji naszej budowy z intencji Sztafety do św. Józefa. Zapraszamy do żarliwej modlitwy za nasze wspólne dzieło.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy festynie parafialno-osiedlowym; spotkanie organizacyjne piątek o godz. 19:00.
 6. W sobotę, 18 maja, na godz. 9:00 zapraszamy chłopców z klasy III, którzy chcą zostać ministrantami, na pierwsze spotkanie organizacyjne.
 7. Młodzież zaprasza do udziału w loterii, która odbędzie się w Niedzielę 26 maja. Całkowity dochód z loterii przeznaczony będzie na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu na oazę. Do wygrania nagrody główne: Rower MTB, słuchawki Apple AirPods, piłki nożne i do koszykówki.
 8. W przyszłą niedzielę, 19 maja kończy się czas zapisu na parafialną oazę dzieci nad morze; prosimy o uzupełnienie i złożenie deklaracji w kancelarii lub u księży w szkole.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela, a szczególnie podczas Adoracji i Mszy Świętej w każdy czwartek o godz. 18:00. Dziękujemy również za pomoc w utrzymaniu czystości w kaplicy.
 10. Dzieci pierwszokomunijne pomogły, w ramach PDMD dzieciom z biednych materialnie krajów.
 11. Zachęcamy do lektury nowych numerów Gościa Niedzielnego, w którym poczytamy o przekłamaniach i mitach pojawiających się w związku z objawieniami w Fatimie i Niedzieli.
 12. Ks. Proboszcz z parafii MBN w Nowym Sączu, wraz z parafianami zapraszają na odpust ku czci św. Rity; szczegóły na plakacie w gablocie.
 13. Zarząd Osiedla Poręba Mała informuje, że 17 maja (tj. piątek) w godzinach od 17 do 18 odbędzie się zbiórka odzieży używanej na rzecz chorej Wiktorii Wróbel. Zbieramy odzież, tekstylia oraz obuwie nadające się do użytku. Zbiórka odbędzie się na placu przed naszą Kaplicą. Bardzo prosimy o mobilizację, im więcej odzieży tym większa pomóc Wikusi, która bardzo jej potrzebuje. Na lekarstwo udało się zebrać fundusze; tym razem okazało się, że bardzo droga jest rehabilitacja.
 14. 19 maja organizowana jest przez  Duszpasterstwo Kobiet, pielgrzymka do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę. Zapraszamy. Szacowany koszt - w zależności od ilości osób około 150 zł. Wyjazd rano około godz. 7:00, powrót późnym wieczorem. Zapisy u p. Anny Kogut - 784011083; Szczegóły na plakacie, w gablocie
 15. Nabożeństwa Majowe. U nas w kościele codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą (17:45, w niedzielę i uroczystości 15:45). Zapraszamy również na Nabożeństwa przy kapliczkach w naszej parafii; na ul. Ruchu Ludowego o 19:00 oraz na ul. Juranda o godz. 19:00, na ul. Podbielowskiej o godz. 18:30 i na ul. Stadnickich o godz. 19:00.