Ogłoszenia parafialne | 18/02/2024

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj kończymy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękujemy Bogusławowi Tokarzowi wygłoszone nauki, za świadectwo wiary i kapłańskiego poświęcenia. Życzymy wielu Bożych łask w dalszej posłudze kapłańskiej.
 2. W piątek po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców i kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Również po Mszy Świętej spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym wraz z katechezą i dyskusją o piekle, którą poprowadzi ks. Paweł.
 3. W piątek o godz. 20:00 Droga Krzyżowa Dziecka Nienarodzonego prowadzona przez Młodzież – zapraszamy szczególnie rodziców oraz tych, którzy podjęli się duchowej adopcji.
 4. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną. W naszej Parafii gościć będziemy ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego.
  Program wizytacji:
  • Sobota:
   • 17:00 – spotkanie z Radą Gospodarczą i Radą Duszpasterską
   • 18:00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
    Po Mszy spotkanie z kapłanami z dekanatu.
  • Niedziela:
   • 7:00 Msza Święta – po Mszy spotkanie z Scholą Dorosłych, Różami Różańcowymi, Caritas, Rycerstwem Niepokalanej, Rycerzami Kolumba, Margaretkami, APDC
   • 9:00 Msza Święta – po Mszy spotkanie z Scholą Młodzieżową, Scholą Adoracyjną, Lektorami, SKC, Animatorami, Grupą Apostolską
   • 11:00 Msza Święta – po Mszy spotkanie ze Scholą Dzieci, Ministrantami, Kolędnikami Misyjnymi
 5. Dziękujemy za ofiary składane tydzień temu po Mszach Świętych do puszek jako pomoc dla Pana Marcina Sumary. Zebrano 2010zł.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa: Piątek – godz. 17:30 i 20:00; Niedziela – po Mszy o godz. 7:00
  • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym: Niedziela – godz. 15:30
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Państwo Michalikowie z ul. Makowickiej 1000zł, pewni Państwo 2000zł. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie czystości w obecnej świątyni. Dziękujemy również panom, którzy na różny sposób opiekują się placem budowy i wokół budowy. W każdy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego Patrona – św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich ofiarodawców oraz w intencji budowy.
 8. Szanowni Państwo, grupa Łączy Nas Poręba Mała, zaprasza wszystkich mieszkańców naszego osiedla na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania 5000zł w bonach szkoleniowych na osobę w celu podniesienia swoich kwalifikacji. Spotkanie już w najbliższy czwartek 22 lutego o godz. 19 w salce Kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela ul. Zagranicznik 4.