Ogłoszenia parafialne | 11/02/2024

VI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o życie sakramentalne. Nabożeństwo dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych w sobotę 17 lutego godzinie 11:00 w ramach naszych rekolekcji parafialnych. Jeżeli ktoś z chorych będzie potrzebował pomocy w dotarciu na Mszę Świętą dla chorych, prosimy o zgłoszenie się do naszego, parafialnego oddziału Caritas - nr telefonu na stronie lub w kancelarii parafialnej.
 2. Dzisiaj Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 3. Dzisiaj, w naszej parafii możemy weprzeć, ofiarą do puszek, leczenie Marcina Sumary, który jest po udarze krwotocznym, ma niedowład czterokończynowy. Z całego serca w imieniu Marcina - dziękujemy.
 4. Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczynamy Wielki Post i czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. W Popielec wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego obowiązuje post ścisły (1 posiłek do syta, 2 lekkie i bez mięsa). Natomiast wszystkich po ukończeniu 14-tego roku życia, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku  wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji. Zapraszamy do zapisania się i podjęcia postu o chlebie i wodzie, przynajmniej raz w Wielkim Poście; Można się zapisać przy wejściu do naszej świątyni.
 5. W tym roku rozpoczniemy Wielki Post uczestnicząc w rekolekcjach parafialnych. Rozpoczniemy jest rekolekcjami szkolnymi w czwartek 15 lutego. Szczegółowy program na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i na ulotkach.
 6. Zachęcamy do nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej, nowej świątyni.
 8. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie 31.05-9.06. 2024r. W programie: Padwa, Ravenna, Asyż, Loretto, San Giovani Rotondo, Cascia, Manopello, Monte San Angelo i oczywiście Watykan i Rzym. Koszt 1200 zł i 600 euro. Zaliczka przy zapisie: 500 zł. Zapisy do 18.02 br. w Kancelarii.
 9. Serdecznie zapraszamy na kolejną pielgrzymkę do Matki Pokoju w Medjugorie w terminie 26.04 - 2.05.2024 koszt 700 zł + 250 euro. Organizatorem jest parafia św. Elżbiety w Starym Sączu. Zapisy Agata Kowalik 509979723.
 10. W parafii św. Elżbiety w Starym Sączu, w Domu Parafialnym przy ul. Mickiewicza 1, odbędzie się w dniach od 24.02 do 18.03 br. kurs przedmałżeński. Spotkania w sobotę i niedzielę o godz. 18:00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 11. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Surma; Dobry Jezu a nasz Panie…