Ogłoszenia parafialne | 2023/05/21

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. W piątek, 26 maja na godz. 19:00 zapraszamy chłopców, którzy pragną dołączyć do LSO w naszej parafii wraz z rodzicami.
 2. Wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego 27 maja (sobota) o godz. 7:00.
 3. Msze Święte przy kapliczkach na zakończenie Nabożeństw Majowych odbędą się w ostatnim tygodniu maja: 29 maja o godz. 18:00 - ul. Podbielowska; o godz. 19:00 - ul. Ruchu Ludowego (u państwa Skoczniów); 30 maja o godz. 19:00 - ul. Juranda, również o godz. 19:00 ul. Stadnickich.
 4. W tym roku planujemy procesję w Boże Ciało na ul. Gorczańskiej i Jaworzyńskiej. Jesteśmy otwarci na propozycję umiejscowienia ołtarzy. Jeden na sprawowanie Mszy Świętej i 3 przy, których będziemy uwielbiać Boga.
 5. W Boże Ciało zapraszamy również na koncert Uwielbieniowy Góra Światła o godz. 20:00 przy budowie nowego kościoła, tam gdzie stoi scena.
 6. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza osoby indywidualne oraz grupy parafialne na VI Pielgrzymkę APDC na Jasną Góręi czuwanie nocne w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu. Odbędzie się ona w dniach 10/11 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej www.apdc.wspomozycielki.pl Równocześnie informujemy, że diecezjalny dzień skupienia grup APDC Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w sobotę, 30 września w Łękawicy.
 7. Organizujemy w naszej parafii wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych w terminie od 25 czerwca do 2 lipca br do Koszalina. Pobyt w: CENTRUM EDUKACJNO-FORMACYJNYM Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Koszt z transportem, noclegiem, wyżywieniem i ubezpieczeniem to 900 zł. Zgłoszenia, wraz z wpłatą zaliczki 300 zł do końca maja br.
 8. Powstała w naszej parafii inicjatywa Sztafety modlitewnej za wstawiennictwem św. Józefa w intencji budowy kościoła. Dlaczego św. Józef? Ponieważ jest wspaniałym orędownikiem w sprawach dotyczących budów domów i kościołów, o czym mówią liczne świadectwa. Sztafeta polega na: zapisaniu się na konkretny dzień i w tym dniu należy pomodlić się litanią do św. Józefa - można zabrać tekst z kaplicy. Można podać nr telefonu, żeby przyszła tzw. przypominajka. Jest to zapis na jeden dzień, ale inicjatorzy modlitwy chcą kontynuować do osiągnięcia celu, jakim wybudowanie kościoła.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 10. Zapraszamy serdecznie na XII Charytatywny Bieg św. Rocha, który odbędzie się 24 czerwca 2023 roku. Przyjdź i wspólnie z nami pomóż Paulince Szkaradek, wspaniałej młodej mieszkance naszego osiedla. Zapisz się już teraz i biegajmy razem dla Paulinki. Twoje serce i twoje kroki zrobią ogromną różnicę w jej życiu. Razem możemy uczynić cuda! Niech Łączy Nas Poręba Mała. Do zobaczenia 24 czerwca 2023 roku na starcie!
 11. Nabożeństwa Majowe: w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę i święta o 16:00; zapraszamy również na Nabożeństwa przy kapliczkach w naszej parafii; na ul. Ruchu Ludowego o 19:00 oraz na ul. Juranda o godz. 19:00, ul. Podbielowskiej o godz. 18:00 i ul. Stadnickich o godz. 19:00.