Ogłoszenia parafialne | 2023/05/14

VI Niedziela Wielkanocna

  1. Duch Święty wzywa nas do postępowania z łagodnością i bojaźnią Bożą, czyli bycia normalnym człowiekiem. Dzięki temu stajemy się świadkami zmartwychwstałego Pana i apostołami Jego odkupieńczej miłości.
  2. We wspólnocie Kościoła Tarnowskiego obchodzimy w dniu dzisiejszym Diecezjalny Dzień Misyjny, związany z 50-leciem formalnej posługi naszych kapłanów w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Otoczmy serdeczną modlitwą wszystkich misjonarzy i poczujmy się jeszcze bardziej odpowiedzialni za dzieło ewangelizacji tu i teraz.
  3. Dzisiaj na godz. 13:00 zapraszamy uczniów klas czwartych wraz z rodzicami na Mszę Świętą, z okazji pierwszej rocznicy Komunii Świętej.
  4. W piątek zapraszamy na Mszę Świętą Małżeństwa z naszej parafii na wspólną modlitwę. W tym dniu będzie również świadectwo Małżonków i możliwość rozmowy z nimi.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
  6. Dzieci I Komunijne złożyły dar dla swoich rówieśników w ramach PDMD.
  7. Przypominamy: Rycerze Niepokalanej z naszej parafii zapraszają na pielgrzymkę 27 maja (sobota) na zakończenie majówek do Ludźmierza, Sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach, do Zakopanego (gdzie będzie obiad) oraz do Tylmanowej (jeżeli pogoda pozwoli, to będzie grila u ks. Romana). Koszt to 100 zł - płatne przy zapisach; zapisy do 21 maja.
  8. Warto nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym poczytamy m.in. o Kościele marzeń oraz błogosławionym Carlo Acutisie.
  9. Zapraszamy serdecznie na XII Charytatywny Bieg św. Rocha, który odbędzie się 24 czerwca 2023 roku. Przyjdź i wspólnie z nami pomóż Paulince Szkaradek, wspaniałej młodej mieszkance naszego osiedla. Zapisz się już teraz i biegajmy razem dla Paulinki. Twoje serce i twoje kroki zrobią ogromną różnicę w jej życiu. Razem możemy uczynić cuda! Niech Łączy Nas Poręba Mała. Do zobaczenia 24 czerwca 2023 roku na starcie!
  10. Nabożeństwa Majowe: w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę i święta o 16:00; zapraszamy również na Nabożeństwa przy kapliczkach w naszej parafii; na ul. Ruchu Ludowego o 19:00 oraz na ul. Juranda o godz. 19:00, ul. Podbielowskiej o godz. 18:00 i ul. Stadnickich o godz. 19:00.