Ogłoszenia parafialne | 2023/01/08

Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego pozwala zrozumieć kim jest Jezus Chrystus i uwielbić Boga, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. To także dobry moment, aby każdy z nas uświadomił sobie, kim jest dzięki przyjętemu kiedyś sakramentowi Chrztu Świętego, przynależąc do wspólnoty Kościoła.
  2. Dzisiaj, w niedzielę 8 stycznia po Mszach Świętych o godz. 11:00 i 16:00 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez Szkolne Koło Caritas.
  3. W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie młodzieży klas 8 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  4. W sobotę na godz. 16:00 zapraszamy Radę Gospodarczą na spotkanie podsumowujące miniony rok.
  5. Trwa zbiórka świec, wosku, parafiny oraz CZYSTYCH puszek po konserwach z twardej stali (nie po napojach) oraz zbiórka środków czystości, rękawic, itp. Materiały te przekażemy Tarnowskiemu Wolontariatowi Misyjnemu oraz Domowi Miłosierdzia w Lwowie - Brzuchowicach. Zbiórka trwa do 13 stycznia. Dziękujemy😊
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. W każdy czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
  7. Trwa Wizyta duszpasterska. Przypominamy, że w tym roku odwiedzimy tylko 1 część parafii w następnym drugą. W tym tygodniu odwiedzamy część ul. Mała Poręba, część ul. Juranda; ul. Gorczańska od ul. Mizgałów, ul. Zagranicznik, ul. Bystrzycka oraz część ul. Ruchu Ludowego od ul. Majdan. Lektorzy powiadomią Państwa przynajmniej dzień albo kilka dni wcześniej o naszej obecności.
  8. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 28 stycznia (to jest sobota). Uroczystości rozpoczną się Mszą Święta o godzinie 16 w naszej kaplicy, a zaraz po Mszy Świętej zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 17 na poczęstunek i wspólną integrację. Na wydarzenie zapraszamy seniorów, osoby starsze, osoby dorosłe, osoby które współpracują z seniorami lub są współmałżonkami seniorów. Zapisy prowadzi członek zarządu osiedla Maria Piątkowska (tel. 505 154 663). Bardzo ważne – zapisy do 22 stycznia. Prosimy o terminowe zgłaszanie, ze względu na część organizacyjną spotkania.