Ogłoszenia parafialne | 2022/11/27

I Niedziela Adwentu

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, któremu towarzyszy duszpasterskie hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” oraz święty czas Adwentu. Wejdźmy pobożnie i aktywnie w ten zbawczy okres, posłuszni wezwaniu proroka Izajasza: „Chodźmy, wstąpmy na Górę Pańską, do świątyni Boga … Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami.”
 2. Na Msze święte roratnie z kazaniem zapraszamy w dni powszednie, o godz. 6:30 oraz 18:00 – zwłaszcza dla dzieci, które prosimy o przynoszenie adwentowych lampionów.
 3. Jutro, w poniedziałek przypada 13. rocznica święceń biskupich bpa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. W Liturgii Kościoła Wspominamy:
  • środa: święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • sobota: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 5. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na spotkanie formacyjne;
  • I czwartek miesiąca – w tym dniu całodniowa adoracja Pana Jezusa od 7:00 do 22:00 z przerwą na Mszę świętą o 18:00; Na godz. 20:00 zapraszamy wszystkich mężczyzn wraz z Rycerzami Columba;
  • I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 8:00; również w I piątek zapraszamy na godz. 20:00 na kolejne Uwielbienie „Godzina dla Pana”; w szczególny sposób zapraszamy rodziców z dziećmi dorastającymi i dorosłymi!;
  • I sobota miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie.
   Spowiedź – codziennie pół godziny przed Mszą, a w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.
 6. Od jutra do niedzieli 11 grudnia będziemy prowadzić adwentową zbiórkę słodyczy DZIECI - DZIECIOM. Tu w kaplicy oraz SKC w szkole. Słodycze za pośrednictwem Caritas na Ukrainie  zostaną przekazane tamtejszym dzieciom.
 7. W następną niedzielę 4 grudnia, tak jak w ubiegłych latach  rozpoczniemy akcję Paczuszka dla Maluszka. Będziemy zbierać artykuły niemowlęce i środki czystości dla Domów dziecka w Nowym Sączu oraz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Gromadka w Nowym Sączu. Będziemy prowadzić również zbiórkę żywności trwałej i koców, które przekażemy potrzebującym mieszkańcom Żytomierza na Ukrainie.
 8. Od dzisiaj można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 zł; Caritas rozprowadza w dniu dzisiejszym „chlebki miłosierdzia”, w umownej cenie 10 zł, jako wsparcie dla ludzi biednych i potrzebujących; ofiary prosimy o wrzucanie do skrzynki Caritas. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki - ofiarą za nie wspieramy, jak co roku rachunki za gaz i prąd. Zachęcamy do wsparcia młodzieży poprzez poczęstowaniem się ciastem.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. W każdy czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
 10. Fundacja Pokój zaczyna się od uśmiechu serdecznie zaprasza na II jesienne czytanie na osiedlu Poręba Mała dzisiaj, 27 listopada 2022 roku w naszej Szkole Podstawowej o godz. 17:00. W tej edycji czytane będą „Ballady i romanse Adama Mickiewicza”. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia wolnego czasu w dobrym towarzystwie i przy dobrej lekturze. Serdecznie zapraszamy😊. Szczegóły na plakacie lub na stronie fundacji www.pokojzaczynasieodusmiechu.pl oraz Facebook.
 11. W imieniu Dyrekcji i całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich w Nowym Sączu zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 11:00 w naszym kościele. We wtorek o godz. 16:00 uroczystości w szkole - szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem, które odbędzie się 3 grudnia (sobota) o godz. 16:30 w restauracji „Przy Starej Drodze”, ul. Bolesława Prusa 82 (restauracja na terenie Osiedla Zawada). Zapisy u Przewodniczącego Macieja Rogóża oraz członka Zarządu Marii Piątkowskiej (telefony w kancelarii Maciej: 501 824 916, Maria: 505 154 663). Koszt symboliczny 20 zł od osoby, resztę kwoty dofinansuję zarząd osiedla. Prosimy o nieodwlekanie w zapisach, które trwają do wtorku. Ilość miejsc ograniczona.