Ogłoszenia parafialne | 2022/11/20

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO, KSM oraz AK oraz Światowy Dzień Młodzieży, Dzień Życia Kontemplacyjnego i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 2. W Liturgii Kościoła Wspominamy:
  • Poniedziałek: Ofiarowanie NMP;
  • Wtorek: wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej;
  • Czwartek: wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, przebiera i Towarzyszy męczenników.
 3. Za tydzień w Niedzielę nasza młodzież po raz kolejny będzie sprzedawać ciasta. Zachęcamy do smacznego zakupu.
 4. Zapraszamy na Wypominki wraz z Różańcem codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą jeszcze w tym tygodniu do soboty, 26 listopada przed I Niedzielą Adwentu.
 5. Od dzisiaj mamy nasze, parafialne kalendarze adwentowe przygotowane przez Caritas. Każdy kalendarz ręcznie skomponowany będzie zawierał niespodzianki dla ducha i ciała? Zapraszamy do skorzystania i wsparcia działalności Caritas?.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Maria i Andrzej Michalik 1000 zł; I niedziela 6255 zł; Parafia Kobyle 4206 zł; Parafia Rzezawa 12670 zł i 15 euro. W każdy czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
 7. Fundacja Pokój zaczyna się od uśmiechu serdecznie zaprasza na II jesienne czytanie na osiedlu Poręba Mała które odbędzie się 27 listopada 2022 roku w naszej Szkole Podstawowej o godz. 17. W tej edycji czytane będą Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego spędzenia wolnego czasu w dobrym towarzystwie i przy dobrej lekturze. Szczegóły na plakacie lub na stronie fundacji www.pokojzaczynasieodusmiechu.pl oraz Facebook.
 8. Stanowisko Rady Stałej Episkopatu wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich - dokument dostępny tutaj.
 9. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza na spotkanie integracyjne z poczęstunkiem, które odbędzie się 3 grudnia (sobota) o godz. 16:30 w restauracji „Przy Starej Drodze”, ul. Bolesława Prusa 82 (restauracja na terenie Osiedla Zawada). Zapisy u Przewodniczącego Macieja Rogóża oraz członka Zarządu Marii Piątkowskiej (telefony w kancelarii Maciej: 501 824 916, Maria: 505 154 663). Można zapisać się również osobiście w kaplicy, po zakończeniu Mszy Świętej w piątek około godz. 18:30, zarząd będzie dyżurował w salce w kaplicy. Koszt symboliczny 20 zł od osoby, resztę kwoty dofinansuję zarząd osiedla. Ilość miejsc ograniczona.
 10. Zarząd Osiedla Poręba Mała informuje o możliwości składania wniosków w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Sączu na zakup węgla po preferencyjnych cenach. W bieżącym roku można wystąpić o 1,5 tony, a także w przyszłym roku o 1,5 tony. Wnioski można składać osobiście w siedzibie MOPSU przy ul. Grunwaldzkiej 59A, tam można uzyskać również więcej informacji nt. warunków otrzymania węgla. W razie pytań można kontaktować się również z Przewodniczącym Zarządu Osiedla Maciejem Rogóżem.