Ogłoszenia parafialne | 2022/11/13

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 2. W Liturgii Kościoła Wspominamy:
  • Czwartek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • Piątek: wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewiczy i męczennicy, święto patronalne RCS;
  • Niedziela: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto LSO, KSM oraz AK.
 3. W naszej parafii Wypominki wraz z Różańcem codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą przez cały listopad aż do soboty, 26 listopada przed I Niedzielą Adwentu. Zapraszamy.
 4. Od przyszłej niedzieli będą dostępne kalendarze adwentowe przygotowane przez Caritas. Każdy kalendarz ręcznie skomponowany będzie zawierał niespodzianki dla ducha i ciała?. Zapraszamy do skorzystania i wsparcia działalności Caritas ?.
 5. Dziękujemy SKC, pod przewodnictwem p. Kingi Krzyżak za pomoc w przeżyciu naszego, Narodowego Święta Niepodległości  poprzez uroczysty montaż słowno-muzyczny a po nich, wraz z Zarządem Naszego Osiedla za wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. W każdy czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
 7. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza chętnych mieszkańców na dyżur zarządu, który odbędzie się 15 listopada (wtorek), w godzinach 17-19 w Szkole Podstawowej nr 17, sala nr 6.