Ogłoszenia parafialne | 2022/11/06

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Trwanie w dobrych czynach i szerzenie Ewangelii stanowi ciągłe zadanie każdego z nas, czyli chrześcijan. Dzieje się to także w kontekście wieczności i umacniania na ścieżce świętości.  
 2. W Liturgii Kościoła Wspominamy:
  • Środa: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • Czwartek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • Piątek: wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa oraz Narodowe Święto Niepodległości;
  • Sobota: wspomnienie św. Józafata, bpa i męczennika;
  • Niedziela: Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 3. W naszej parafii Wypominki wraz z Różańcem codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą przez cały listopad, aż do soboty 26 listopada przed I Niedzielą Adwentu. Zapraszamy.
 4. W naszej parafii powstaje Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym. Ulotki przy wyjściu z Kościoła.
 5. Młodzież naszej parafii będzie sprzedawać flagi i drzewce przed zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd.
 6. W poniedziałek na godz. 19:00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z klas 8 na kolejne spotkanie formacyjne.
 7. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. SKC zaprasza po Mszy Świętej o godz. 18:00 na Wypominki Narodowe a po nich, wraz z Zarządem Naszego Osiedla na wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. W każdy czwartek zapraszamy na Msze Święte dziękczynne w intencji ofiarodawców z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary składane na utrzymanie czystości w naszej kaplicy.
 9. Warto nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym poczytamy m.in. o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.