Ogłoszenia parafialne | 2022/09/25

XXVI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu:
  • wtorek: wsp. ob. św. Wincentego a Paulo
  • środa: ob. św. Wacława
  • czwartek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (dzisiaj odpust w Żeleźnikowej)
  • piątek: ob. św. Hieronima
  • sobota: ob. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 2. W poniedziałek (jutro) 26.09. zapraszam na spotkanie o godz. 19:00 kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W środę 28.09. zapraszamy na wspólną Koronkę na ulicach miast – na terenie naszej parafii zgromadzimy się o 15:00 koło krzyża i figury św. Jana Chrzciciela na terenie koło budowy nowego kościoła/obok skrzyżowania.
 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie. W sobotę na godz. 10:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie dzieci, które chcą uwielbiać Boga swoim śpiewem w scholii dzieci naszej Parafii.
 5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, w którym szczególnie polecamy się Matce Bożej w modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej Parafii będą codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą:
  • poniedziałek – sobota: 17:30,
  • niedziela: 15:30.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach w kościele, ale także przy kapliczkach lub w swoich rodzinach, w domach jeżeli różne obowiązki nie pozwalają nam udać się do kościoła czy do danej kapliczki. Zapraszamy również do prowadzenia modlitwy różańcowej w naszym kościele grupy, Róże Żywego Różańca i wszystkich chętnych, a szczególnie wszystkie dzieci.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Pani Marczyk 1000zł, Pewna Osoba 1000zł. Dziękujemy też pewnej osobie za ofiarę przeznaczoną na projekt, który pozwoli nam jeszcze lepiej przeżywać Eucharystię i inne nabożeństwa w naszym kościele. Dziękujemy także Panu Andrzejowi przy wykończeniu tego dzieła. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 8. Od października – naszym zwyczajem – wyrażamy troskę o tę obecną świątynię. Dziękujemy Pani Zosi, Pani Lidii, Pani Irenie i wielu innym osobom, które w ciągu roku dbają o porządek i piękno w naszej kaplicy. Już teraz dziękujemy za wszelkie złożone ofiary przeznaczone na sprzątanie, środki czystości i inne rzeczy, które służą temu, by to miejsce mogło być godnym dla Pana Jezusa.
 9. Warto nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość”, „Niedziela” oraz są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 30 zł.
 10. Przypominam, że kończy się pięcioletnia kadencja Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej. Stąd prosimy o zgłaszanie kandydatów do końca września czy to w kancelarii czy telefonicznie.