Ogłoszenia parafialne | 2022/08/07

XIX Niedziela Zwykła

  1. Sierpniowych gości witamy w naszej wspólnocie i życzymy Bożego odpoczynku, ku zdrowiu ducha i ciała. Św. Jan Chrzciciel, patron naszej parafii wspiera wszystkich żyjących w trzeźwości, szczególnie tej sierpniowej.
  2. Gotowość i czuwanie są wpisane w życie każdego człowieka, szczególnie wierzącego w Jezusa Chrystusa, który wzywa do zbawczej czujności. Kobietą mądrego czuwania jest Maryja. Błogosławioną formą chrześcijańskiego czuwania jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
  4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, w którym poczytamy m.in. o błogosławionej pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady oraz niezwykłej siostrze zakonnej. Jest też nowy numer „Niedzieli”.
  5. Zarząd Osiedla Poręba Mała prowadzi zapisy na bezpłatne zajęcia ruchowo-ogólnorozwojowe z elementami m.in. piłki nożnej i sportu dla dzieci z naszego osiedla, zarówno dla chłopców i dziewczynek. Zajęcia prowadzić będą trenerzy posiadający wymagane uprawienia i licencje. Tworzone są dwie grupy: 1. grupa roczniki 2016, 2017, 2018 i 2. grupa roczniki 2014, 2015. Zajęcia odbywać będą się na terenie naszej Szkoły Podstawowej nr 17. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o szybkie zapisy u Przewodniczącego Zarządu Osiedla Macieja Rogóża.
  6. Przypomnienie:
    • BAGAŻE na PPT: Stary Sącz - Ołtarz Papieski godz.: 13:00 - 14:00; Piwniczna Zdrój - parking przy szkole godz.: 14:45 - 15:15; Muszyna - parking przy Ogrodach Biblijnych godz.: 16:00 - 16:30; Krynica Zdrój: Pętla Autobusowa, Czarny Potok - godz.: 16:45 - 18:00.
    • W ostatni weekend sierpnia odbędzie się organizowana przez Rycerstwo Niepokalanej dwudniowa pielgrzymka do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy i innych miejsc. Więcej informacji możemy znaleźć tutaj i na plakacie w gablocie – zapisy w zakrystii lub u P. Genowefy Bartkowskiej.