Ogłoszenia parafialne | 2022/07/31

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej parafii wszystkich gości i życzymy dobrego wypoczynku dla ciała i ducha. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zapraszamy do udziału w niej. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia przeżywamy tzw. Odpust Porcjunkulii. W tym dniu nawiedzając kościół i odmawiając pobożnie modlitwę Ojcze nasz i Wierzę, przyjmując Komunię Świętą, modląc się w intencjach Ojca Świętego oraz pozbywając się przywiązania do grzechu, nawet powszedniego można zyskać odpust zupełny i ofiarować za siebie lub dla duszy w Czyśćcu cierpiącej.
 2. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek od 17:00 do 18:00 oraz codziennie przed poranną Mszą Świętą.
 3. W I czwartek:
  • w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 22:00; przerwa w Adoracji na sprawowanie Mszy Świętej o godz. 18:00;
  • o godz. 20:00 zapraszamy mężczyzn wraz z Rycerzami Kolumba;
 4. W I piątek:
  • Odwiedziny chorych. Od godz. 8.00 chorzy, których odwiedza ks. Proboszcz a od godz. 10:00 chorzy, których odwiedza ks. Łukasz.
  • Godzina dla Pana o godz. 20:00.
 5. W I sobotę Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 6:30.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 7. Zachęcamy do czytania gazet o naszym życiu codziennym w Kościele. Dzisiaj nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego.
 8. Spotkanie osób wybierających się Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską z grupy 23, gdzie będzie jeszcze możliwość zapisania się, odbędzie się w następujących miejscach i terminach:
  • w Barcicach - w sobotę 6 sierpnia 2022 o godz. 16:30
  • w Krynicy Zdroju, w kościele MBNP w Czarnym Potoku - w niedzielę 7 sierpnia 2022 o godz. 16:30.
   Bagaże: Stary Sącz - Ołtarz Papieski godz.: 13:00 - 14:00; Piwniczna-Zdrój - parking przy szkole godz.: 14:45 - 15:15; Muszyna - parking przy Ogrodach Biblijnych godz.: 16:00 - 16:30; Krynica Zdrój: Pętla Autobusowa, Czarny Potok - godz.: 16:45 - 18:00.
 9. W ostatni weekend sierpnia odbędzie się organizowana przez Rycerstwo Niepokalanej dwudniowa pielgrzymka do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy i innych miejsc. Więcej informacji możemy znaleźć tutaj i na plakacie w gablocie – zapisy w zakrystii lub u P. Genowefy Bartkowskiej.
 10. Zarząd Osiedla Poręba Mała przypomina osobom zapisanym o dzisiejszym wyjeździe integracyjnym do Nawojowej. Impreza jest zadaszona więc deszcz nam nie przeszkadza. Zarząd Osiedla prosi osoby zapisane na wyjazd o wzięcie ze sobą ciepłego ubrania i dobrego humoru.