Ogłoszenia parafialne | 2022/07/24

XVII Niedziela Zwykła

  1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy jesteście i modlicie się razem z nami w naszej parafialnej wspólnocie. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego czasu a pracującym wiele sił i błogosławieństwa do wypełniania codziennych obowiązków.
  2. W dzisiejszą niedzielę (24.07.) odbędzie się błogosławieństwo kierujących i pojazdów. Zachęcamy do błogosławieństwa nie tylko samochodów, ale też wszystkich środków transportu, którymi często się poruszamy: rowery, hulajnogi, motocykle, skutery. Zachęcamy też do udziału w akcji MIVA Polska 1 gorsza za 1 kilometr. Kierowców do swoich pojazdów mogą zabrać przygotowane przez POC upominki.
  3. W czwartek 28.07. przypada coroczna całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odbędzie się ona wedle naszego parafialnego zwyczaju – od 7 do 22 z przerwą na Mszę o 18:00. Zachęcamy do licznego udziału szczególnie całe rodziny.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Modlimy się o to, by nasz Patron – św. Jan Chrzciciel wyprosił Wam potrzebne łaski a dobry Bóg wysłuchał naszego wołania i obficie Wam wynagrodził hojność okazywaną materialnie czy przez modlitwę, cierpienia a także dobre słowa, radosne uśmiechy i najmniejsze nawet przejawy życzliwości.
  5. Zachęcamy do ubogacenia swojej wiary poprzez czytanie „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i wiele innych pozycji, które możemy wykorzystać i ubogacić swoje życie zamiast oglądania fb, ins czy tt.
  6. W ostatni weekend sierpnia odbędzie się organizowana przez Rycerstwo Niepokalanej dwudniowa pielgrzymka do Przemyśla, Kalwarii Pacławskiej, Komańczy i innych miejsc. Więcej informacji już wkrótce – zapisy w zakrystii lub u P. Genowefy Bartkowskiej.
  7. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza osoby dorosłe, starsze na wyjazd integracyjny do Nawojowej (kompleks obok stadionu), który odbędzie się 31 lipca (niedziela) o godz. 16 spod naszej kaplicy autokarem. Zapisy u Macieja Rogoża lub Elżbiety Młynarczyk. Wydarzenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.
  8. Zarząd Osiedla Poręba Mała zaprasza na spotkanie - w związku z Jubileuszem 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 17- Rade Rodziców wraz z Klasowymi Radami Rodziców, chętnych przedstawicieli grup parafialno-osiedlowych działających na terenie parafii i osiedla oraz wszystkich chętnych chcących zaangażować się w jubileusz. Zebranie odbędzie się jutro (poniedziałek) - 25 lipca o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 17.