Ogłoszenia parafialne | 2022/06/19

XII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj 26. dzień naszych parafialnych rekolekcji 33 dni oddania. Rekolekcje kończą się w 33 dniu, u nas 26 czerwca w niedzielę aktem zawierzenia. Uczestnicy mogą zabrać ten akt zawierzenia ze stolika, wypełnić go i przynieść do kościoła 27 czerwca na Mszy Świętej porannej i wieczornej. Również dzisiaj przeżywamy Święto Rodziny - centralne uroczystości przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu.
 2. W czwartek zakończenie roku katechetycznego w naszym kościele o godz. 11:00. Natomiast o godz. 18:00 zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja i Błogosławieństwo dzieci oraz wianków. Dzieci, które będą uczestniczyć we Mszy Świętej o 11:00 również otrzymają szczególne błogosławieństwo.
 3. W piątek Uroczystość NSPJ, Msze Święte o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Kazania wygłosi i poprowadzi Uroczystą Sumę Odpustową ks. Krzysztof Mikołajczyk, proboszcz parafii katedralnej Matki Kościoła w Bouar, w diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na misję w Afryce - Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… za dzieło budowy naszego, nowego kościoła.
 5. Dziękujemy z całego serca za wszystko i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Uroczystości Wmurowania Kamienia Węgielnego w naszym, nowym kościele: budowniczym, pomagającym i przygotowującym teren, scenę-ołtarz, LSO, Rycerzom Columba, Scholi Dorosłych, naszemu oddziałowi Caritas za cegiełki i ich rozprowadzanie; paniom i panom piekącym ciasto, pani przygotowującej pyszny bigos.
 6. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała; Codziennie wieczorną Mszę Świętą rozpoczynamy Procesją Eucharystyczną wokół kaplicy. Niech Pan Przemieniony wynagrodzi wszystkim troszczącym się o oprawę Uroczystości w Boże Ciało: przygotowującym ołtarze, LSO, Rycerzom Kolumba i każdemu człowiekowi dobrej woli biorącemu udział w tym uroczystym wydarzeniu.
 7. Góra Światła wspaniale rozświetliła zakończenie Eucharystycznej Uroczystości; strumienie łask, które w tym czasie spadały ;) zaprosiły nas na uwielbienie do kaplicy. Schola Góry Światła wraz z towarzyszącymi im muzykami i technikami muzyki i światła pod przewodnictwem ks. Marka zachęcili jeszcze mocniej przylgnąć do Jedynej Prawdy świata-wszechświata - Jezusa, który daje życie w Niebie i zadatek już tu na ziemi.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 9. Zachęcamy do czytania gazet o naszym życiu codziennym w Kościele. Dzisiaj nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznik Miłujcie się. Ten numer można zabrać ze stolika - gratis - promocja :)
 10. Chrystus naszą Paschą to hasło 40 PPT na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2022 Mszą Świętą o godz. 6:30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.
 11. Zapisy na PPT będą prowadzone, tak jak w ubiegłych latach, w naszej parafii przez miesiąc czerwiec i lipiec, a w sierpniu u przewodnika grupy. Koszt uczestnictwa w PPT, uległ zmianie i wynosi 150 zł od osoby. Dzieci do kl. VIII 70 zł. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej  www.http://pielgrzymkatarnowska.pl - można kliknąć w ogłoszeniach :)
 12. 22 czerwca (środa) o godzinie 18 w Szkole Podstawowej nr 17 odbędą się wybory do zarządu osiedla Poręba Mała. Ważne, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz własny długopis.