Ogłoszenia parafialne | 2022/06/12

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu… za dzieło budowy naszego, nowego kościoła.
  Dzisiaj w naszej parafii o godz. 16:00 Uroczysta Msza Święta połączona z Wmurowaniem Kamienia Węgielnego na placu-łące powyżej budowanego, nowego kościoła przy ul. Stadnickich 2. Uroczystości będzie przewodniczył biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, gości i wszystkich ludzi dobrej woli - miejsca jest dużo :) Po Uroczystości będzie poczęstunek dla wszystkich; będą rozprowadzane cegiełki (jadalne i niejadalne). A reszta należy do Państwa :)
 2. Dzisiaj kończy się czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
 3. Dzisiaj 19. dzień naszych parafialnych rekolekcji 33 dni oddania. W 20 dniu - jutro, jest szczególna prośba o modlitwę w intencji kapłanów. Grupa naszych parafian odprawiających rekolekcję zaprasza wszystkich chętnych i prosi aby włączyć się razem z nimi w tę duchową pomoc. Przygotowali obrazki z modlitwą i imieniem kapłanów, którzy będą mieć kogoś, kto będzie ich wpierał swoją modlitwą. Z całego serca, w swoim i imieniu tych kapłanów dziękujemy :)   
 4. W Uroczystość Bożego Ciała wyruszymy nie z kaplicy po Mszy Świętej ale będziemy się modlić podczas Eucharystii o godz. 10:00 na szczycie ul. Ruchu Ludowego, koło kapliczki rodziny Państwa Skoczniów i następnie wyruszymy w procesji ulicą Ruchu Ludowego aż do skrzyżowania z ulicą Majdan i tam zakończymy procesję przy 4 ołtarzu. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w procesji: dzwoniących dzwoneczkami, sypiących kwiaty.
 5. W czasie Oktawy Bożego Ciała codziennie wieczorną Mszę Świętą będziemy rozpoczynać procesją wokół kaplicy.
 6. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 20:00 podziękujemy Panu Bogu za Eucharystię i za Dzieło budowy naszego Kościoła - jak często nazywamy duchowego i materialnego podczas koncertu Góra Światła na naszej scenie przy ul. Stadnickich 2. Wystąpią znani nam już Bartek Jaskot i Witek Góral wraz z zespołem oraz nasza Schola Dorosłych z zaproszonymi Gośćmi - czyli Chór Góry Światła. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zaprośmy też znajomych i nieznajomych :)
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 8. 22 czerwca (środa) o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 17 odbędą się wybory do zarządu osiedla Poręba Mała. Ważne, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem oraz własny długopis.
 9. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na XX Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L'ARTE ORGANICAKoncert inaugurujący tegoroczny Festiwal, wykona tytularny organista Bazyliki Watykańskiej – Juan PARADELL-SOLÉ we wtorek, tj. 14 czerwca o godz. 19.00, w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wieczór uświetnią utwory takich kompozytorów jak m.in.: Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, czy Antonia Vivaldiego. Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu jest bezpłatny. Organizatorami Festiwalu są: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ; Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu; Parafia św. Kazimierza w Nowym Sączu.