Ogłoszenia parafialne | 2022/06/05

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Przeżywając Zesłanie Ducha Świętego odnówmy relację z Bogiem, człowiekiem a zmienimy ziemię najpierw wokół siebie, w małej Ojczyźnie, naszej Ojczyźnie i na świecie.
 2. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny. Czas Komunii Świętej Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej - za tydzień.
 3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 6:30; 9:00 i 18:00.
 4. Dzisiaj 12. dzień naszych parafialnych rekolekcji 33 dni oddania. Można jeszcze nabyć książki pomagające przeżyć te rekolekcje lub rozpocząć je w dowolnym czasie.
 5. Nabożeństwa Czerwcowe codziennie przed rozpoczęciem Mszy Świętej o godz. 18:00 i w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00.
 6. Zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską w poniedziałek na godz. 19:00; Radę Gospodarcza we wtorek na godz. 19:00.
 7. W tym roku na procesję w Boże Ciało wyruszymy nie z kaplicy po Mszy Świętej, ale będziemy się modlić podczas Eucharystii o godz. 10:00 na szczycie ul. Ruchu Ludowego, koło kapliczki rodziny Państwa Skoczniów i następnie wyruszymy w procesji ulicą Ruchu Ludowego, aż do skrzyżowania z ulicą Majdan i tam zakończymy procesję przy 4 ołtarzu.
  • 1 ołtarz: Wieczerza, która przemienia człowieka;
  • 2 ołtarz: Bez Boga na zawsze głodny;
  • 3 ołtarz: Eucharystia, która leczy;
  • 4 ołtarz: Wieczerza przełamuje samotność.
 8. Za tydzień w naszej parafii o godz. 16:00 Uroczysta Msza Święta połączona z Wmurowaniem Kamienia Węgielnego na placu-łące powyżej budowanego, nowego kościoła przy ul. Stadnickich 2. Uroczystości będzie przewodniczył biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, gości i wszystkich ludzi dobrej woli - miejsca jest dużo :) Po Uroczystości będzie poczęstunek dla wszystkich; będą rozprowadzane cegiełki (jadalne i niejadalne). A reszta należy do Państwa :)
 9. W Uroczystość Bożego Ciała o godz. 20:00 podziękujemy Panu Bogu za Eucharystię i za Dzieło budowy naszego Kościoła - jak często nazywamy duchowego i materialnego podczas koncertu Góra Światła na naszej scenie przy ul. Stadnickich 2. Wystąpią znani nam już Bartek Jaskot i Witek Góral wraz z zespołem oraz nasza Schola Dorosłych z zaproszonymi Gośćmi - czyli Chór Góry Światła. Serdecznie wszystkich zapraszamy, zaprośmy też znajomych i nieznajomych :)
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.