Ogłoszenia parafialne | 2022/05/22

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii panią Martę Przybyła - znaną między innymi z filmu „Powołany”, autorkę książki „I dam wam serce nowe”. Dziękujemy za wprowadzenie nas do rekolekcji indywidualnych Oddanie 33 , które rozpoczniemy w naszej parafii 25 maja. Będzie można nabyć książki pomagające przeżyć te rekolekcje. Informacja również na plakacie. Serdecznie zapraszamy 😊.
 2. Dziękujemy wszystkim modlącym się podczas Nabożeństw Majowych w naszej parafii. Z racji kwartalnych dni modlitw o urodzaje i jako podziękowanie za wspólną modlitwę zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych przy kapliczkach o godz. 19:00:
  • poniedziałek: ul Ruchu Ludowego, przy domu p. Skoczniów;
  • wtorek: przy ul. Juranda;
  • środa: przy ul. Podbielowskiej;
  • czwartek: przy ul. Stadnickich.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Dziękujemy również, jak zawsze niezawodnym Panom za wczorajsze przygotowania terenu budowy i sceny na Uroczystości 12 czerwca br. w naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i czyniących dobro polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
 4. Z inspiracji Stolicy Apostolskiej już po raz czwarty obchodzić będziemy Tydzień Laudato si’. To zaproszenie skierowane do wiernych, by wsłuchać się w nauczanie Kościoła, wyrażone w encyklice Laudato si’ Papieża Franciszka, który wzywa nas, byśmy usłyszeli “zarówno wołanie ziemi, jak i krzyk ubogich - cierpiących tego świata. Jako chrześcijanie możemy odnajdywać w naszej wierze głęboką i piękną motywację do troski o ten świat oraz ubogich braci i siostry. Wymaga to jednak od nas autentycznego spotkania z Jezusem, powrotu do Stwórcy i zgody na to, by Duch Święty na nowo rozpalił w nas ogień wiary i pragnienie służby. Zapraszamy w tym tygodniu do szczególnej modlitwy o pokój , sprawiedliwość i ochronę stworzenia.
 5. Przypominamy o dzisiejszym festynie przy Szkole Podstawowej nr 17. Rozpoczęcie godzina 15:00. Liczne atrakcje, konkursy, poczęstunek, występy, zespół muzyczny.
 6. Zapraszamy na spotkanie z Prezydentem Ludomirem Handzlem, Posłem Patrykiem Wichrem, Przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Głucem, Radnym Maciejem Rogóżem dotyczącym planów rozwoju osiedla. 27 Maja (piątek), godzina 18:00 w Szkole Podstawowej nr 17. Ważne, aby się pojawić, gdyż liczne przybycie mieszkańców to dowód dla Władz Miasta jak ważne jest dla nas osiedle.