Ogłoszenia parafialne | 2022/05/08

IV Niedziela Wielkanocna

  1. Jako ludzie wiary mamy słuchać Bożego głosu oraz iść za Chrystusem, czyli Dobrym Pasterzem, który pokazuje nam drogę i osłania przed niebezpieczeństwami. Rozpoczynając Tydzień Modlitw o Powołania, dziękujmy za wszystkich duszpasterzy i prośmy o kolejnych młodych ludzi, którzy odpowiedzą na głos Bożego wybrania.
  2. Dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 13:00 zapraszamy dzieci klas 4, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej - Rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Księdzu Łukaszowi, rodzicom oraz młodzieży bierzmowanej życzymy duchowych doznań i ciągłej mocy Parakleta podczas wylania Darów Ducha Świętego, które nastąpi 11 maja br. o godz. 15:30 w kościele św. Wawrzyńca w Nowym Sączu.
  4. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom Warsztatów: „Nazwałem was przyjaciółmi” – poprowadzonych przez wykładowców warszawskiej Szkoły Śpiewu Liturgicznego: Urszulę Rogala i Rafała Maciejewskiego. Uroczyste zakończenie podczas Mszy Świętej o godz. 11:00.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie, a szczególnie w I czwartek miesiąca za wstawiennictwem naszego patrona Św. Jana Chrzciciela.
  6. Warto nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe.
  7. Już za tydzień tj. 15 maja, po raz drugi na naszym osiedlu współorganizowane przez Zarząd Osiedla Poręba Mała oraz Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela odbędzie się spotkanie integracyjne tzw. „Rozpoczęcie sezonu grillowego”. Jak zwykle mogą się Państwo spodziewać pysznego jedzenia, pięknej muzyki m.in. z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego jak i muzyki góralskiej; będą nagrody - a główna niech zostanie niespodzianką. Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny. Z poważaniem; Błażej Targosz Przewodniczący Zarządu Osiedla Poręba Mała.
  8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę i święta o 16:00; zapraszamy również na Nabożeństwa przy kapliczkach w naszej parafii; na ul. Ruchu Ludowego o 19:00 oraz na ul. Juranda o godz. 19:00, ul. Podbielowskiej o godz. 18:00 i ul. Stadnickich o godz. 19:00.