Ogłoszenia parafialne | 2022/01/23

III Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Salezego;
  • wtorek: święto Nawrócenie Świętego Pawła;
  • środa: wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów;
  • piątek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  • sobota: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
 2. W środę w Kościele Katolickim będziemy przeżywać Dzień Islamu, w czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu; w niedzielę za tydzień Światowy Dzień Chorych na Trąd.
 3. W niedzielę po Mszy Świętej o 16:00 zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską.
 4. Niedziela Słowa Bożego zachęca do Jego Czytania. Można skorzystać z naszej szafki-biblioteczki parafialnej przy wejściu do kościoła. Słowo Boże jest dostępne w różnych wydaniach, również dużą czcionką - czeka na Ciebie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Dzisiaj w niedzielę, 23 stycznia br. o godz. 16:30 zapraszamy na Wyjątkowy Koncert Kordiana do Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego, i Niedzieli; dostępne są również nowe numery Świata Misyjnego.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: +Annę Mucha… Dobry Jezu a nasz Panie ….
 9. Za tydzień zbiórka do puszek dla Matyldzi Różak; 6-miesięczna dziewczynka córka, wnuczka, bratanica ma ekstremalnie ciężką wadę serca i tylko operacja w USA w Stanford może ją uratować. Koszt operacji to 6.5 mln złotych. Matyldzia ma dramatycznie mało czasu, ponieważ zdaniem lekarzy, operacja musi się odbyć na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.