Ogłoszenia parafialne | 2021/12/19

IV Niedziela Adwentu

 1. Pan jest blisko – podpowiada Boże słowo. Rodzi się jednak pytanie: czy ja zbliżam się do nadchodzącego Pana? … Bóg który zbawia, pragnie obdarować każdego z nas, ale oczekuje ludzkiej gotowości i otwartości. Inaczej doświadczymy tylko medialnej magii, mijając się z Bożą Dzieciną… Dlatego, mimo różnych utrudnień zapraszamy na Roraty codziennie do czwartku o 6:30 i 17:00; w piątek tylko o 6:30.
 2. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o 7:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
 3. We wtorek zapraszamy do udziału w Sakramencie Pokuty: 10:00-12:00 i 15:00-17:00. We wtorek i środę będzie możliwość Spowiedzi Świętej od 18:00 do 19:00.
 4. W czwartek od godz. 8:00 udamy się do chorych, którzy wyrazili taką chęć; można jeszcze do środy zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca.
 5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy o religijnych obchodach wieczerzy: wspólna modlitwa rodzinna, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy charakter postny w tym dniu i powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.
 6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, wcześniej Pasterka o północy w nowo budującym się kościele. Składka przeznaczona będzie na budowę naszego nowego kościoła i również w Boże Narodzenie na ten sam cel będzie przeznaczona składka.
 7. W niedzielę za tydzień na każdej Mszy Świętej poświęcenie owsa; jeżeli ktoś nie przyniesie  swojego będzie mógł zabrać poświęcony owies z naszego kościoła.
 8. Również w niedzielę za tydzień, 26 grudnia będziemy przeżywać Niedzielę Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy zapraszać Małżonków do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Na godzinę 11:00 zapraszamy szczególnie Jubilatów (5, 10, 15,….). Po tej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będzie czekać Niespodzianka, przygotowana przez nasz parafialny oddział Caritas.
 9. Niedziela 26 grudnia będzie również czasem, w którym Kolędnicy Misyjni przypomną nam o potrzebie pomocy potrzebującym na terenach misyjnych i będzie można złożyć na ten cel ofiarę.
 10. Jeszcze do czwartku czekamy na odpowiedzi na zaproszenie kolędowe.
 11. Są jeszcze opłatki małe i duże; ofiara za nie przeznaczona jest na ogrzewanie i wentylację naszej kaplicy. Niech Pan wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
 12. Cieszymy się obecnością w naszej parafii młodzieńców, którzy zdecydowali się pełnić służbę przy Ołtarzu Pana - 5 Ministrantów i 13 Lektorów. Dziękujemy ks. Łukaszowi, p. Januszowi Górce oraz naszym ceremoniarzom: Szymonowi i Mateuszowi za przygotowany i przeprowadzony kurs lektorski - waszą nagroda niech będzie Bóg obecny w Liturgii.
 13. We wtorek 21 grudnia br. kończymy zbiórkę artykułów niemowlęcych - Paczuszka dla Maluszka. Wyrażamy ogromną wdzięczność za wrażliwość na potrzeby innych i udział w tej akcji. Jest to nasze bardzo konkretne świadectwo szacunku do każdego życia ludzkiego. Zebrane dary przekażemy do Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Brzesku oraz do Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Gromadka w Nowym Sączu - niech Boża Dziecina Błogosławi.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 15. Zachęcamy do nabycia nowego numeru: Gościa Niedzielnego - w środku płyta z kolędami polskich karmelitanek z Islandii, Mały Gość Niedzielny - w nim również płyta z nowym wykonaniem kolęd Arki Noego i Niedzieli oraz nowego numeru Miłujcie się - warto przeczytać jak inni radzą sobie w życiu gdy tak naprawdę spotkają Boga.
 16. W związku z zaostrzonymi przepisami epidemiologicznymi w kościele od 15 grudnia może przebywać 30% obłożenia; nie dotyczy to osób zaszczepionych. Przypominamy o obowiązku maseczek w kościele i dezynfekcji rąk. Maseczki i urządzenie do dezynfekcji znajdują się przy wejściu do świątyni. Kto pragnie przyjąć Komunię Świętą na rękę prosimy o podejście do Kapłana w pierwszej kolejności. Zapraszamy również do korzystania z wody święconej, która podawana jest bezpiecznie.
 17. Inne:
  • Już od 2 lat około 200 wolontariuszy z RobimyCośWięcej zaprasza nas na koncert do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu 28 i 29 grudnia br.; Stowarzyszenie ma już troje podopiecznych dla których przekazuje cały dochód ze swoich koncertów, teledysków, licytacji… Bilety do nabycia na stronie MOKu;
  • Przypominamy o możliwości szczepienia przeciw Covid-19 w Ratuszu: 22, 23, 29 i 30 grudnia od godz. 9.00-16.00 oraz w każdą niedzielę od 9.00-17.00.