Ogłoszenia parafialne | 2021/11/28

I Niedziela Adwentu

 1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • wtorek: święto św. Andrzeja, Apostoła;
  • piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
  • niedziela: II Niedziela Adwentu, Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 2. Dzisiaj I Niedziela Adwentu; zapraszamy codziennie w tygodniu na Roraty o godz. 6:30 i 17:00; zapraszamy dzieci z lampionami. Oczekujmy na przyjście Jezusa i Jego zapraszajmy do naszego domu a na resztę na pewno znajdziemy czas - „jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym”.
 3. Zapraszamy dzisiaj, za zgodą księdza Biskupa Ordynariusza do zbiórki, do puszek dla chorej mieszkanki Rytra, której koszt leczenia to kilka tysięcy miesięcznie. Niech Bóg wynagrodzi każdy gest życzliwości.
 4. Dzisiaj przypada 12. rocznica święceń biskupich bpa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 5. W tym tygodniu przeżywamy:
  • I czwartek miesiąca – w tym dniu całodniowa adoracja Pana Jezusa od 7:00 do 21:00 z przerwą na Mszę świętą o 17:00; po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy grupę synodalną na spotkanie;
  • I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 8:00; również w I piątek zapraszamy na 20:00 na kolejne Uwielbienie „Godzina dla Pana”!
  • I sobotę miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie.
   Spowiedź – codziennie pół godziny przed Mszą, a w środę, czwartek i piątek od godz. 16:00.
 6. Od dzisiaj istnieje możliwość nabycia naszych parafialnych kalendarzy w cenie od największego 25 zł, 20 zł i 15 zł. Ofiary przeznaczone są na budowę naszego, nowego kościoła. Dziękujemy Pani Ani za ich przygotowanie. Od dzisiaj też można nabyć świece Caritas w cenie 10 zł i 5 zł. Ofiary można wrzucać do skrzynki Caritas.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz numer „Misje dzisiaj”.
 9. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp +Andrzej Bober i +Elżbieta Nowak. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu.