Ogłoszenia parafialne | 2021/11/14

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • środa: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
  • czwartek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - święto patronalne RCS;
  • sobota: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • niedziela: ostatnia niedziela Roku Liturgicznego; uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne LSO DT, KSM oraz AK; jest to również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Dzień Życia Kontemplacyjnego. Również w tym dniu będzie zbiórka do puszek na pomoc parafiom przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.
 2. Dzisiaj, w niedzielę 14 listopada przeżywamy w całym Kościele po raz piąty Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, który jest jego inicjatorem, ma to być dzień naszej modlitwy oraz solidarności ze wszystkimi ubogimi. Hasłem tegorocznego Dnia Ubogich są słowa Jezusa: «Ubogich zawsze macie u siebie» (Mk 14, 7), które są równocześnie tytułem Orędzia papieża Franciszka na ten Dzień. Dzisiaj można również nabyć „Chlebki Miłosierdzia” - dowolna ofiara będzie przeznaczona dla ubogich; a przed kościołem będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 4. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
 5. Jeszcze raz wraz z Fundacją działającą przy naszej parafii: „Pokój zaczyna się od uśmiechu” zapraszamy na czytanie utworu Adama Mickiewicza „Dziady” 20 listopada br. do Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu; szczegóły na plakacie w gablocie.