Ogłoszenia parafialne | 2021/10/10

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • środa: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;.
  • piątek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła;
  • sobota: wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 2. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski – po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 3. W środę 13.10. odbędzie się w naszej parafii procesja różańcowa. W związku z tym w środę będzie zmieniona kolejność w nabożeństwie – najpierw Msza Święta o godz. 17:30, a po Mszy wyruszymy w procesji ulicami naszego osiedla. Prosimy zabrać ze sobą światła, lampiony.
 4. W sobotę na różaniec i Mszę Święta zapraszamy mężczyzn – ojców, dziadków, synów i wszystkich wszelkiego stanu i godności. W tym dniu będzie to męski różaniec i wspólna modlitwa. Zapraszamy serdecznie.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Parafia Żeleźnikowa 13133zł. Modlimy się o to, by nasz Patron – św. Jan Chrzciciel wyprosił Wam potrzebne łaski a dobry Bóg wysłuchał naszego wołania i obficie Wam wynagrodził hojność okazywaną materialnie czy przez modlitwę, cierpienia a także dobre słowa, radosne uśmiechy i najmniejsze nawet przejawy życzliwości.
 6. Dziękujemy też wszystkim za troskę o tę świątynię, w której teraz się modlimy. Dziękujemy Paniom, które sprzątają, dbają o kwiaty, wszystkim pomagającym i za Wasze ofiary. Rozpoczynamy – wraz ze studentami – nowy rok z tym związany i zachęcamy do dalszej współpracy. Dziękujemy za ofiary już złożone na kolejny rok.
 7. Zachęcamy do ubogacenia swojej wiary poprzez czytanie „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 8. Zmarła nasza parafianka śp. Józefa Sroka. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15:00 w naszej kaplicy. Dobry Jezu, a nasz Panie….