Ogłoszenia parafialne | 2021/09/26

XXVI Niedziela Zwykła

 1. W liturgii kościoła wspominamy:
  • poniedziałek: wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • wtorek: wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • środa: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • czwartek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;.
  • piątek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • sobota: św. Aniołów Stróżów.
 2. W czwartek na godz. 19:00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów z klas 8, którzy chcą przygotowywać się do bierzmowania w naszej parafii. (Dotyczy to również tych, którzy uczą się w innych szkołach).
 3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca – do chorych udamy się od 8:00; I sobota miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i 15 min. rozważanie). Spowiedź – codziennie pół godziny przed Mszą a w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.
 4. W piątek 1.10 rozpoczyna się miesiąc październik, a więc także Nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii będą: poniedziałek – sobota o 17:30 i po różańcu Msza Święta; w Niedzielę o 15:30 i po różańcu Msza Święta.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Maria i Antoni Łukasik 1000zł; Nowożeńcy 1000zł; parafia Nawojowa 21 406zł. Modlimy się o to, by nasz Patron – św. Jan Chrzciciel wyprosił Wam potrzebne łaski a dobry Bóg wysłuchał naszego wołania i obficie Wam wynagrodził hojność okazywaną materialnie czy przez modlitwę, cierpienia a także dobre słowa, radosne uśmiechy i najmniejsze nawet przejawy życzliwości.
 6. Zachęcamy do ubogacenia swojej wiary a także korzystania z informacji o Kościele zawartych w tygodnikach katolickich „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 7. Inne:
  • Zapraszamy na spotkanie i próbę wszystkie chętne dzieci w wieku od 4 lat do 6 klasy SP do scholii dzieci, która często i pięknie upiększa naszą liturgię. Pierwsze spotkanie w sobotę (2.10) o godz. 10:00 w kaplicy.
  • Zapraszamy także młodzież od 7 klasy SP do scholii młodzieżowej. Próby odbywają się w piątki o godz. 20:00.
  • We wtorek 28.09. o godz. 15:00 jak co roku odbywa się Międzynarodowa Koronka na ulicach miast świata.
  • Dzisiaj o godzinie 14:00 rozpocznie się piknik z tradycją na terenie Szkoły Podstawowej nr 17. W programie Rycerze Ze Starego Sącza, turnieje rycerskie, Koła Gospodyń wiejskich, występ parafialnego chóru, występ Kapeli Fajni, potrawy średniowieczne. Wydarzenie w całości bezpłatne. Zaprasza radny Maciej Rogóż.
  • Zapraszam w piątek (1.10) na wspólne uwielbienie „Godzina dla Pana”. Jest to godzina uwielbienia Pana słowem, śpiewem, a przede wszystkim obecnością. Po raz pierwszy zapraszam w ten piątek na godzinę 20:00. Zakończymy apelem. W międzyczasie będzie możliwość spowiedzi świętej dla wszystkich zapracowanych, którzy w pierwszy piątek nie mają okazji skorzystać z sakramentu pokuty. Również będzie udzielona Komunia Święta. Serdecznie zapraszam - szczególnie młodzież, która jak zwykle nie ma czasu - i tych, którzy go nigdy nie mają. Zapraszam szczególnie rodziców, którzy mają dorastające dzieci by wraz z nimi lub za nich się modlić.
  • Zmarł śp. Edward Kwoka – dzisiaj i jutro o 19:00 odbędzie się modlitwa różańcowa w naszej kaplicy za Jego duszę. Pogrzeb we wtorek o godz. 14:00 w Zawadzie (różaniec o 13:30). Wieczne odpoczywanie…