Ogłoszenia parafialne | 2021/08/29

XXII Niedziela Zwykła

 1. W liturgii kościoła wspominamy:
  • środa: 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej;
  • piątek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. Dziękujemy misjonarce, p. Monice Jamer, za świadectwo życia i pracy na misjach. Po Mszy Świętej będziemy mogli ją wesprzeć naszymi Dziękujemy również Rycerzom Kolumba za przygotowanie peregrynacji relikwii bł. Michaela McGivneya, za wspólną modlitwę w czwartek i piątek.
 3. W przyszłą Niedzielę opuszcza się wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, ale w naszej parafii trwamy w modlitwie nowenną przed dniem Jej wspomnienia – w poniedziałek, wtorek i sobota po porannej Mszy, środa, czwartek i piątek przed wieczorną Mszą.
 4. W tym tygodniu we wtorek o godz. 18:00 w naszym kościele będziemy modlić się podczas Eucharystii o potrzebne łaski na nowy rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Kurierów Sądeckich oraz wszystkich uczniów rozpoczynających nowy rok.
 5. Zapraszamy na spotkanie: w środę, po wieczornej Mszy, Grupę Apostolską; w sobotę o 8:30Aspiranci; 9:00 – Ministranci; 9:30 – Lektorzy.
 6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca – w tym dniu całodniowa adoracja Pana Jezusa od 7:00 do 21:00 z przerwą na Mszę świętą o 18:00; I piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 8:00; I sobota miesiąca – po Mszy porannej nabożeństwo pierwszosobotnie (różaniec i 15 min rozważanie). Spowiedź – codziennie pół godziny przed Mszą a w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy na różny sposób wspierają budowę naszej nowej świątyni. Modlimy się o to, by nasz Patron – św. Jan Chrzciciel wyprosił Wam potrzebne łaski a dobry Bóg wysłuchał naszego wołania i obficie Wam wynagrodził hojność okazywaną materialnie czy przez modlitwę, cierpienia a także dobre słowa, radosne uśmiechy i najmniejsze nawet przejawy życzliwości.
 8. Zachęcamy do ubogacenia swojej wiary a także korzystania z informacji o Kościele zawartych w tygodnikach katolickich „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 9. Inne:
  • Zapraszamy na kurs pierwszej pomocy. Jest tylko 6 miejsc. Zapisy do końca tygodnia z podaniem maila i telefonu.
  • Przeżywając w Kościele rok św. Józefa zapraszam serdecznie mężczyzn, ojców z synami na pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września. Zapisy w Zakrystii do 5 września. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  • Dzisiaj (29.08) o godz. 19:00 odbędzie się kolejny charytatywny koncert organizowany przez stowarzyszenie Robimy coś więcej. Szczegóły na plakatach i portalach społecznościowych.
  • Już teraz chcemy również zaprosić na piknik rodzinny, który jest organizowany przez zarząd osiedla Poręba Mała. To wydarzenie odbędzie się za dwa tygodnie –12 września. Przewidzianych jest wiele atrakcji, a dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Wstęp wolny, a więcej informacji już wkrótce.
  • Na tablicy ogłoszeń znajdują się również zaproszenia na różne wydarzenia: Msza na Hali Łabowskiej (04.09), Jubileuszowy Koncert zespołu „Sądeczoki” (04.09), wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik oraz na odpusty parafialne. Zachęcamy do zapoznania się!