Ogłoszenia parafialne | 2021/05/23

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. W Liturgii Kościoła wspominamy:
  • dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego;
  • poniedziałek: święto NMP Kościoła;
  • czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • sobota: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 2. Zapraszamy na pielgrzymkę 29 maja br. do: Dukli, Starej Wsi, Strachocina i Dębowca. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy, do wtorku włącznie, w zakrystii. Koszt 90 zł w tym: przewodnicy, autokar i pełny obiad. Wyjazd w sobotę z parkingu koło kościoła o 7:30. W drodze powrotnej niespodzianka :).
 3. Msze Święte przy kapliczkach gdzie odprawiane są Nabożeństwa Majowe: 24 maja ul. Stadnickich; 25 maja ul. Ruchu Ludowego; 26 maja ul. Podbielowska; 27 maja ul. Juranda o godz. 19:00. Wcześniej będą odprawiane, jak zwykle Msze Święte w kaplicy o godz. 18:00. Dziękujemy za zaangażowanie i modlitwę :).
 4. Po hasła na procesję Bożego Ciała prosimy o zgłaszania się do ks. proboszcza.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy również, już drugiej pewnej osobie za złożenie ofiary dla potrzebujących, głodnych i dzieci w Afryce. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. O najstarszym hymnie do Ducha Świetego; Niedziela; m.in. Jak działa Duch Święty.
 7. Inne:
  • Turniej Piłki Nożnej w SP nr 17 w Nowym Sączu odbędzie 29 maja br. sobota. Klasy 1-5 o godz. 9:00, a klasy 6 i starsi o godz. 11:00; więcej informacji można uzyskać u Macieja Rogóża.