Ogłoszenia parafialne | 2021/04/25

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

  1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Dzisiejsza niedziela to również dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Główne uroczystości odbędą się na Jasnej Górze o godz. 11:00. Ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska apelują do kierowców, pieszych, motocyklistów i rowerzystów: „Niech modlitwa do świętego Krzysztofa, jego obrazek, breloczek zobowiązują nas zawsze do czynów miłości – bo ona musi kierować naszym chrześcijańskim życiem, także naszym poruszaniem się po drogach! Niech przez to nasze drogi stają się bezpieczne, a my zachowując Boże Przykazania, zachowując zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego – stajemy się lepszymi ludźmi, prawdziwymi chrześcijanami na każdej drodze naszego życia”. A naszym wyrazem wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku, niech będzie pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie dzisiaj do puszek i przez cały tydzień 1 grosz za 1 kilometr. 
  2. Czwartek: Święto św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i Doktora Kościoła oraz patronki Europy. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie grupę synodalną.
  3. Sobota: Rozpoczęcie Nabożeństwa Majowych, które będą odbywać się w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę i święta o 16:00; zapraszamy również na Nabożeństwa przy kapliczkach w naszej parafii. Po Mszy Świętej o 6:30 Nabożeństwo I Soboty. W tym dniu naszej parafii I Spowiedź Święta o 9:00 i 10:00.
  4. Za tydzień, w niedzielę I Komunia Święta o godz. 11:00 i 13:00. Bardzo prosimy aby na tych Mszach Świętych były obecne tylko dzieci, które przyjmują Pana Jezusa do serca, resztę wiernych prosimy o uczestnictwo na placu kościelnym, zachowując obowiązujące środki bezpieczeństwa.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Ofiarodawcy: Dziękujemy wiernym wraz z księdzem proboszczem z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Nowym Sączu za ofiarowanym nam konfesjonał. Dziękujemy również pewnej Osobie za ofiarowaną puszkę na Komunię świętą, dzięki której będziemy mogli rozdawać Pana Jezusa na zewnątrz, nawet podczas wiatru :). Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
  6. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. o szczepionkach na  COVID-19, pod kątem skuteczności i efektów ubocznych oraz o kierownictwie duchowym. Niedziela; m.in. Kto chce być dzisiaj księdzem. Jest też nowy numer Małego Gościa Niedzielnego a nim plakat św. Józefa. Od tego tygodnia w naszej parafii mamy numery Promyczka Dobra i Małego Promyczka Dobra. Dziękujemy ks. Dyrektorowi Andrzejowi Mulce za nowy stelaż na gazety. Na dawnym regale na gazety będą pomoce do osobistej Adoracji Pana Jezusa w kaplicy oraz możliwość złożenia próśb i podziękowań na Nowennie do Matki Bożej NIeustającej Pomocy w środy. W tym miejscu będą też dostępne materiały naszego Parafialnego Caritas, m.in. mamy już flagi. Jest też skarbonka Caritas, do której może składać ofiary.