Ogłoszenia parafialne | 2021/04/18

III Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny - weź do ręki w tym tygodniu Pismo Święte i codziennie przeczytaj np. jeden rozdział; zacznij od Ewangelii. Na początek może weź wylosowany fragment Pisma Świętego, który znajduje się w koszyku pod kropielnicą w naszym kościele; Dziękujemy naszemu parafialnemu Caritas za ich przygotowanie. Przy okazji dziękujemy za ofiarę 1000 zł na pomoc Syrii, gdzie w wyniku wojny pół miliona ludzi straciło życie, a 70% społeczeństwa żyje w skrajnej nędzy.
  2. W poniedziałek o godz. 18:00 Msza Święta i chwila Adoracji Pana Jezusa za wstawiennictwem św. Józefa.
  3. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  4. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
  5. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny; m.in. o rechabilitacji osób, które przeszły COVID-19 i Niedziela; m.in. Jak nie stać się łupem diabła. Jest też nowy numer dwumiesięcznika: Miłujcie się; Warto!