Ogłoszenia parafialne | 2021/04/11

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne m.in. naszego Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy dzisiaj do udziału w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
  2. Dziękujemy wszystkim członkom i sympatykom za zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. Dziękujemy Właścicielowi sklepu ABC i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji: Podziel się żywnością;  pod przewodnictwem ks. Łukasza została ona rozdysponowana potrzebującym.
  3. Nasz parafialny Bank Sprzętu ma do użyczenia ręczny wózek inwalidzki; gdyby ktoś potrzebował na dłużej albo jest unieruchomiony czasowo, to zapraszamy do kontaktu.
  4. Dziękujemy wszystkim biorącym udział osobiście i łącząc się duchowo z prowadzącymi codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.
  5. W środę przeżywamy Święto Chrztu Polski. Również w tym dniu zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w porządkowaniu terenu budowy przed Świętami i nie tylko w tym czasie. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
  7. Zachęcamy, jak zawsze do ubogacenia się duchowo pogłębieniem swojej wiedzy czytaniem tygodników: Gość Niedzielny i Niedziela. Jest też nowy numer dwumiesięcznika: Miłujcie się; Warto!