Ogłoszenia parafialne | 2021/02/21

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 2. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • poniedziałek: święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 3. Nabożeństwa Wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i o godz. 20:00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00. Zapraszamy.
 4. W poniedziałki po 19 dniu każdego miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do św. Józefa. W tym dniu będziemy mogli zyskać odpust zupełny w związku z Rokiem Świętego Józefa. W najbliższy poniedziałek dodatkowa Msza Święta o św. Józefie o godz. 17:00.
 5. We worek na godz. 17:00 zapraszamy uczniów kl. 3A wraz z rodzicami na spotkanie przygotowujące do I Komunii Świętej.
 6. W czwartek, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne wszystkich członków oraz zainteresowane osoby.
 7. W kaplicy dostępne są mini poradniki dotyczące opieki nad długoterminowo chorymi - czasem jedna mała podpowiedź pomoże sprawniej zorganizować pomoc. Dostępne są również maseczki FFP2 o zwiększonym poziomie ochrony przeciwwirusowej i przeciwpyłowej. Jeżeli ktoś potrzebuje to zapraszamy i prosimy wsparcie działań naszego Caritas parafialnego.
 8. Zapraszamy na kolejny koncert charytatywny RCW 26 lutego 2021 r.; godz. 16:00 lub 19:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu przy Alejach Wolności lub on-line o godz. 19:00. Widowisko artystyczne „Ponad i Pomimo” porusza tematykę bezinteresownej pomocy bez względu na to kim jesteśmy, jaki mamy kolor skory i jak się poruszamy. Chcemy pokazać Wam, że pomagać warto #ponad i #pomimo wszystkim przeciwnościom. Bilety do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu przy Alejach Wolności, lub przez stronę internetową; kliknij w link: https://www.mok.nowysacz.pl/repertuar/mok-unplugged-ponad-i-pomimo-vol-2/
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 10. Zachęcamy do czytania nowych numerów tygodników: Gość Niedzielny, m.in. zachęcamy do rekolekcji, które można znaleźć w tym i następnych numerach i Niedziela, a w niej m.in.: Dlaczego handel dziećmi jest dopuszczalny Europie oraz dwumiesięcznika: Miłujcie się. Gazety są dostępne w szafce przy wyjściu z kościoła.