Ogłoszenia parafialne | 2020/10/25

XXX Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • środa: święto Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 2. W liturgii Kościoła w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych - Apel Przewodniczącego KEP - przeczytać.
 3. W jednej Róży Różańcowej Rodziców brakuje kilku osób. Jeżeli Ktoś jeszcze pragnie się włączyć to zapraszamy. Proszę zgłaszać się do Pani Zelator, Ewy Gągor lub przez stronę internetową i portale społecznościowe, na których jest nasza parafia jak również do ks. proboszcza.
 4. We wtorek, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności zapraszamy grupę synodalna na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej.
 5. Mija kolejny rok troski o naszą kaplicę. Gdyby ktoś chciał pomóż w sprzątaniu naszego kościoła to może złożyć ofiarę 50 zł od rodziny na rok.
 6. Organizujemy internetowy świąteczny kiermasz dla Paulinki i Marcelka, który rozpocznie się 12 listopada na Facebooku RobimyCośWięcej. W związku z tym rusza akcja „Zostań wolontariuszem RCW z domu”. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w działania stowarzyszenia poprzez stworzenie ozdób, ciast, pierniczków świątecznych i wystawienie na aukcji na Facebooku lub dostarczeniu do ks. proboszcza, a zostaną one wystawione przez organizatorów licytacji:
  • Mogą zaangażować się całe rodziny, klasy, szkoły i grupy;
  • Środki zebrane podczas licytacji zostaną przeznaczone na rehabilitacje i leczenie dzieci;
  • Kolejny Koncert Charytatywny 26, 27 grudnia;
  • Kolejny teledysk RCW - dzisiaj, premiera o 15.00; zapraszamy do słuchania.
   Wszelkie szczegółowe informacje informacje u Marii Polańskiej Prezes Stowarzyszenia. Kontakt przez portale społecznościowe RCW.
 7. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w trosce o ochronę i wsparcie osób starszych w okresie pandemii koronawirusa uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu. W ramach ww. akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, dzwoniąc pod numer infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać pomoc ze strony pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby, takich jak żywność oraz środki ochrony osobistej. Podaję link do strony internetowej: https://drive.google.com/drive/folders/1Hnym0ahT6ZDDbIyeSpWH5Y7QSudFoom6?usp=sharing
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli”; oraz nowy numer dwumiesięcznika: „Miłujcie się”.
 10. „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz; nakłoń ku mnie Twe ucho, usłysz moje słowa. Strzeż mnie jak źrenicy oka, ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł”. To słowa antyfony dzisiejszego dnia, które zapewniają o Bożej opiece i dodają nam mocy ducha, w czasie rozwijającej się niestety pandemii koronawirusa.
  Miasto Nowy Sącz, do którego należymy, znajduje się w czerwonej strefie epidemiologicznych obostrzeń, które służą zdrowiu i bezpieczeństwu społeczeństwa. Dlatego też postępujmy mądrze i ufnie, pamiętając, że są rzeczy ważne i ważniejsze:
  • zachowujmy wytyczne państwowe i kościelne;
  • w naszej świątyni może obecnie uczestniczyć we Mszy świętej oraz wszelkich nabożeństwach 30 osób (nosimy maseczki lub przyłbice);
  • zwróćmy szczególną uwagę na ludzi w podeszłym wieku;
  • nasz kościół jest cały dzień otwarty, stąd zachęcamy do osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa, aby nabrać niebiańskiej mocy;
  • korzystajmy z transmisji, które są prowadzone z naszego kościoła;
  • jako duszpasterze ciągle służymy Wam w potrzebie, ale też prosimy o uczciwe, wyważone, solidarne i zdroworozsądkowe traktowanie;
  • niech nam towarzyszą: Boża ufność, konkretna i ofiarna miłość.