Ogłoszenia parafialne | 2020/09/27

XXVI Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  1. poniedziałek: wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  2. wtorek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  3. środa: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  4. czwartek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła;
  5. piątek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 2. Składka za tydzień będzie przeznaczona na budowę naszego Nowego kościoła. Bóg zapłać za każdą życzliwość.
 3. W tym tygodniu I czwartek I piątek miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00; Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia. W czwartek rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, codziennie wieczorem o godz. 17:30 a później Msza Święta W niedzielę o godz. 15:30, a później Msza Święta. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci mogą otrzymywać pamiątkę uczestnictwa w Modlitwie. Codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Różańca. W I piątek miesiąca udamy się do chorych z Sakramentami Świętymi o godz. 8:00.
 4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie synodalne wszystkich członków grupy jak i tych, którzy chcą się dołączyć.
 5. W najbliższą sobotę, 3 października br. na godz. 10:00 zapraszamy dzieci na scholę dziecięcą, na pierwsze spotkanie po dłuższej nieobecności; dzieci, które należą jak i również te, które chcą należeć.
 6. W przyszłą niedzielę 4 października będziemy przezywać Niedzielę św. Franciszka. Papież Franciszek, w swojej encyklice Laudato si’ wzywa nas, byśmy „usłyszeli wołanie ziemi i krzyk ubogich”. Jako odpowiedź na ten apel będziemy modlić się szczególnie za naszą ziemię i właściwą ochronę jej zasobów. Dzięki współpracy PZC ze Światowym Ruchem Katolików na Rzecz Środowiska nasza parafia otrzymała zbiornik na deszczówkę, który będzie/już jest zamontowany przy naszej kaplicy. W przyszłą niedzielę będą również dostępne w kaplicy różne materiały dotyczące ochrony wody.
 7. Również w przyszłą niedzielę młodzież zaprasza na Adorację Uwielbienia po Mszy Świętej o godz. 16:00.
 8. Dziękujemy ubiegłorocznym i tegorocznym (obydwie grupy) dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za ofiarowane dary: haftowany ręcznie ornat z wizerunkiem św. Jana Chrzciciela, kielich z pateną oraz nowy Mszał Święty. Niech Pan wynagrodzi wszelką życzliwość.
 9. Państwo Janik, którzy ucierpieli podczas pożaru bardzo dziękują za okazaną im pomoc. Szczególne podziękowania dla pana Błażeja Targosza za zorganizowanie zbiórki internetowej, dla pana Macieja Rogóża oraz dla Pana Jana Iwańskiego za zaangażowanie i pomoc finansową. Podczas zebranej tacy w minioną niedzielę pomogliśmy sumą 10370 zł. Z całego serca dziękujemy wszystkim za otwarte serca. Nikt nie planuje tragedii ale późniejsza solidarność, pomoc i życzliwość jest wspaniała i bezcenna. Dziękujemy.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dwie Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 11. Zachęcamy do nabycia nowego numeru „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”„Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne Drogi” w cenie 5 zł. Kalendarze rolniczo-ogrodnicze 20 zł oraz kalendarz z papieżem Franciszkiem 5 zł. Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.