Ogłoszenia parafialne | 2020/08/02

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę naszego, nowego kościoła. W przyszła niedzielę składka Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, święto patronalne proboszczów;
  • czwartek: święto Przemienienia Pańskiego;
  • sobota: wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 3. W tym tygodniu I czwartek I piątek miesiąca. Spowiedź Święta w środę, czwartek i piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00 (o godz. 18:00 Msza Święta); Zapraszamy osoby, które zapisały się na konkretne godziny i również każdego, kto tego nie uczynił w odpowiedniej dla siebie porze dnia.
  W związku z ryzykiem pandemii w naszym regionie w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z Sakramentami Świętymi w piątek. W razie potrzeby proszę o kontakt z ks. Proboszczem.
 4. Dzisiaj do północy może zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli i ofiarować go za siebie lub za zmarłych. Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła, Ojcze Nasz …., Wierzę w Boga Ojca…, modlitwa w intencjach Ojcach Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej. Odpust ten związany jest ze św. Franciszkiem z Asyżu.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru:
  • „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in. Czy istnieją rozwody kościelne?;
  • „Niedzieli” m.in. W więzieniu spotkałem Jezusa i jestem najszczęśliwszym mężem i ojcem.