Ogłoszenia parafialne | 2020/07/26

XVII Niedziela Zwykła

 1. Składka za tydzień przeznaczona na budowę naszego, nowego kościoła.
 2. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • środa: wspomnienie św. Marty;
  • piątek: wspomnienie św.Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • sobota: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 3. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji 1gr za 1 km; ilość zrobionych km w ciągu roku mnożymy przez 1 gr i ofiarowaną sumą wspieramy zakup pojazdów dla misjonarzy (samochody, skutery, rowery a nawet konie). Przed kościołem będzie można złożyć tę ofiarę do puszki. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają Misje św. zbierając zakrętki i przynosząc pod nasz kościół. Bóg zapłać.
 4. We wtorek w naszej parafii całodzienna Adoracja Pana Jezusa w ramach całorocznej Adoracji Pana Jezusa w naszej diecezji.
 5. W tym tygodniu Msze Święte codziennie o 6:30. W środę, czwartek i piątek Msze Święte również o godz. 18:00; Pół godziny przed każdą wieczorną Mszą Świętą Adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W środę Nowenna do MBNP a wcześniej Różaniec Święty prowadzony przez członkinie i członków Rycerstwa Niepokalanej; w czwartek modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich budujących naszą nową świątynię; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez nasz parafialny Caritas.
 6. Dziękujemy obecnym kościelnym za pełnioną w minionym roku posługę, Jakubowi Mlyczyńskiemu i Janowi Kiełbasa. Codzienne poranne wstawanie, kilka razy w ciągu dnia w kościele, przygotowanie Liturgii jest wymagające - tym bardziej dziękujemy i ofiarujemy naszą modlitwę.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru:
  • „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in. Co wiemy o babci Syna Bożego, Jezusa;
  • „Niedzieli” m.in. Sportowcy o Bogu.