Ogłoszenia parafialne | 2020/07/19

XVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest WSD w Tarnowie.
 2. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • poniedziałek: uroczystość św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, patronki Nowego Sącza;
  • środa: święto Marii Magdaleny;
  • czwartek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
  • piątek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji;
  • sobota: święto św. Jakuba Apostoła.
 3. Za tydzień z okazji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw w intencji kierowców. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji 1gr za 1 km; ilość zrobionych km w ciągu roku mnożymy przez 1 gr i ofiarowaną sumą wspieramy zakup pojazdów dla misjonarzy (samochody, skutery, rowery a nawet konie). Za tydzień będzie można złożyć tę ofiarę do puszki. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają Misje św. zbierając zakrętki i przynosząc pod nasz kościół. Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu Msze Święte codziennie o 6:30. W środę, czwartek i piątek Msze Święte również o godz. 18:00; Pół godziny przed każdą wieczorną Mszą Świętą Adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W środę Nowenna do MBNP; w czwartek modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich budujących naszą nową świątynię; w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez nasz parafialny Caritas.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru:
  • „Gościa Niedzielnego” a w nim m.in. O górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie;
  • „Niedzieli” m.in. Dlaczego wierzącym jest łatwiej;
  • Misyjne drogi” m.in. Wirus w Afryce.
 7. Inne:
  • Trwa rekrutacja w szkole Cosinus w Nowym Sączu; szczegóły w gablocie ogłoszeń;
  • Szkoła policealna zaprasza na bezpłatne zajęcia dla seniorów; szczegóły na plakacie.