Ogłoszenia parafialne | 2020/07/05

XIV Niedziela Zwykła

 1. Mszę Święte w dni powszednie o godz. 6:30, wieczorem w środę, czwartek i piątek o godz. 18:00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;
  • środa – wsp. św. Jana z Dukli;
  • sobota – święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. Nie odbędzie się wyjazd na Oazę nad morze; zwrot zaliczki do 180 dni (wg ustawy).
 4. Gratulujemy młodzieży przyjęcia sakramentu bierzmowania 02.07.2020 r. (czwartek) w parafii Miłosierdzie Bożego w Starym Sączu przez posługę Księdza Biskupa Stanisława Salaterskiego. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za ofiarowanie kadzielnicy i ornatu koszt 1100 zł oraz 1000 zł na budowę kościoła.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy śp. Antoninie Gucwińskiej za przekazanie 3000 zł. Państwu Stefanii i Zbigniewowi Jurczak za 2000 zł. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Caritas parafialny organizuje zbiórkę nakrętek dla Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego na wsparcie budowy studni w krajach misyjnych. Zbiórka odbędzie się w dwie kolejne niedziele 12 i 19 lipca przy kaplicy. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Zachęcamy do zakupu i czytania czasopism katolickich. Jest nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Miłujcie się”.