Ogłoszenia parafialne | 2020/06/28

XIII Niedziela Zwykła

 1. W Liturgii kościoła w tym tygodniu:
  • poniedziałek: Uroczystość Piotr i Pawła; Msze Święte o godz. 6:30, 9:00 i 18:00;
  • czwartek: Święto Maryi Panny Tuchowskiej;
  • piątek: Święto Św. Tomasza Apostoła.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 13:00. Następnie codziennie o godz. 18:00 Biały Tydzień.
 3. W czwartek, 2 lipca nasza młodzież 8 klasy w parafii Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu przyjmie Sakrament Bierzmowania.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • Spowiedź Święta w środę, czwartek piątek podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00; odwiedziny chorych w piątek od godz. 8:00;
  • W czwartek w naszej parafii całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7:00 do 21:00 (o godz. 18:00 Msza Święta).
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru:
  1. „Gościa Niedzielnego” a nim m.in. Rozpoczęcie cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy”
  2. „Miłujcie się” m.in. Historia Manuela - dziewięcioletniego chłopca, który pokazał swoim życiem, że cierpienie przyjęte i ofiarowane z miłością może zbawić świat; Jak rozmawiać z Bogiem? - praktyczne rady Jana Pawła II; Irmina, która po wypadku samochodowym przeżyła śmierć kliniczną opowiada o czyśćcu, piekle i niebie; Logiczne błędy zawarte w książce „Bóg urojony” Richarda Dawkinsa.
 7. Inne:
  • Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat do wzięcia udziału w półkoloniach sportowo-artystycznych. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcyjnych zajęć muzycznych, plastycznych, teatralnych oraz gimnastycznych. Szczegóły dostępne na plakatach i na stronie www.mok.nowysacz.pl
   Z wyrazami szacunku,
   Dariusz Izworski
   Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu