Ogłoszenia parafialne | 2020/06/14

XI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy:
  • środa: św. Brata Alberta Chmielowskiego zakonnika;
  • piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • sobota: Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 2. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia procesji w Boże Ciało. Szczególnie mieszkańcom ul. Bystrzyckiej, każdej rodzinie. Straży niosącej Baldachim, na czele z panem Tadeuszem Marczykiem, który już 33 lata pełni tę posługę. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w tę posługę; tak żeby i Oktawa Bożego Ciała doczekała się również niosących baldachim. Dziękujemy p. Andrzejowi za przygotowanie i niesienie feretronu. Dzieciom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, LSO wraz z ks.Romanem za przygotowanie Liturgii.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy i zapraszamy wszystkie dzieci na szczególne błogosławieństwo. Po Błogosławieństwie zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci należące do naszej scholi dziecięcej „Powerowe Aniołki”.
 4. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje post jakościowy od mięsa.
 5. Za tydzień w naszej parafii Odpust ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Kazanie na sumie odpustowej wygłosi ks. Proboszcz z Żeleźnikowej Wielkiej - Wiesław Skrabacz.
 6. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Dziękujemy panom za pomoc przy impregnowaniu drewna na dach kościoła i plebanii. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru:
  • „Gościa Niedzielnego” a nim m.in. O realnej obecności Jezusa w chlebie; O projektantce mody, która została zakonnicą;
  • w „Niedzieli” m.in. Przygotowania do małżeństwa po nowemu.
   Gazety znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.