Ogłoszenia parafialne | 2020/03/29

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. We Mszy Świętej może uczestniczyć 5 osób nie licząc Kapłana i Organisty. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencje Mszy Świętej; bardzo proszę uzgodnić to telefonicznie z księdzem proboszczem i potwierdzić swój udział; przynajmniej dzień wcześniej.
  2. W środę, czwartek i piątek Adoracja Pana Jezusa od godz. 17:00 zakończona Mszą Świętą o godz. 18:00 (czas letni); W kościele może być tylko 5 osób.
  3. Spowiedź Święta codziennie od godz. 6:00 - 6:30 i podczas Adoracji (17:00 - 18:00). W kościele może być tylko 5 osób, nie licząc kapłanów spowiadających. Na Spowiedź Świętą można umówić się z kapłanem telefonicznie. Można poprosić Caritas parafialny o przywiezienie osób starszych, chorych, bez samochodu do kościoła. Caritas parafialny również może zrobić konieczne zakupy. Numer telefonu na stronie parafialnej.
  4. Do chorych z Komunią Świętą udajemy się (kapłani) tylko w niebezpieczeństwie śmierci; Wiatyk.
  5. Decyzja o I Komunii Świętej zapadnie dopiero po 12 kwietnia br (patrz komunikat Ksiedza Biskupa Ordynariusza:  https://www.diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/pola/item/7578-komunikat-kurii-diecezjalnej-w-tarnowie-w-sprawie-uroczystosci-pierwszej-komunii-swietej-w-diecezji-tarnowskiej-w-2020r).
  6. Obrzędy Wielkiego Tygodnia - szczegóły będą podane w późniejszym czasie. Jednak wszystko wskazuje, że obrzędy będą w obecności tylko 5 osób.
  7. Można nabyć za darmo przy wejściu do kościoła paschaliki i baranki wielkanocne.
  8. Przygotowujemy treść modlitwy do poświęcenia pokarmów w domu; będzie też przygotowana woda święcona w buteleczkach do odbioru na zewnątrz kościoła (w późniejszym terminie podamy szczegóły) ; np przy okazji robienia zakupów w sklepie.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
  10. Codziennie zapraszamy do modlitwy różańcowej on-line o 20:30 i do transmisji Mszy Świętych.