Ogłoszenia parafialne | 2020/03/22

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Psalm dzisiejszej niedzieli:
  Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie braknie,
  pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
  Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
  orzeźwia moją duszę.
  Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
  przez wzgląd na swoją chwałę.
  Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
  zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
  Kij Twój i laska pasterska są moją pociechą.
  Stół dla mnie zastawiasz na oczach mych wrogów.
  Namaszczasz mi głowę olejkiem,
  kielich mój pełny po brzegi.
  Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
  przez wszystkie dni życia
  i zamieszkam w domu Pana po najdłuższe czasy.
  Jest to pocieszenie dla każdej i każdego z nas. Dobroć, o której m.in. mowa w Psalmie to w obecnej sytuacji szczególna troska o drugiego człowieka i o siebie.
 2. Nadal zostajemy w domach, słuchamy głosu biskupa i odpowiednich służb medycznych, które przypominają: „nie musisz - nie wychodź z domu”.
 3. Jeżeli przechodzisz kwarantannę to stosuj się do jej wymagań.
 4. Do kościoła na Mszę Świętą i inne Nabożeństwa zapraszamy on-line. W kościele na Mszy Świętej może być maksymalnie 50 osób i to przede wszystkim Ci, którzy prosili o jej odprawienie.
 5. Zawsze w domu można znaleźć czas na wspólną modlitwę: Gorzkie Żale, Drogę Krzyżową, Różaniec Święty i inne Nabożeństwa.
 6. Przez 7 dni od 17 - 23 marca kapłan chodzi ulicami naszej dzielnicy z Panem Jezusem i relikwiami św. Matki Teresy, z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz z Błogosławieństwem dla Was. Pan Bóg blisko jest każdego z nas.
 7. Od tego tygodnia do Świąt Wielkiejnocy, w środę, czwartek i piątek o 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi świętej; Spowiedź święta również codziennie od 6:00 - 6:30. Będzie też możliwość przyjęcia Komunii Świętej w środę, czwartek i piątek o godz. 16:00 i 16:30. W piątek o 19:30 transmisja Drogi Krzyżowej z naszego kościoła.
 8. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień świętości Życia i rozpoczniemy Duchową Adopcję. W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce i na świecie po Mszy św. porannej będzie wystawienie Pana Jezusa i możliwość Adoracji do godz. 17:00, do Mszy Świętej, na której uroczyście rozpoczniemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na Mszy Świętej w kaplicy może przebywać max 50 osób dlatego zachęcamy do przyjścia w ciągu dnia na Adorację, wypełnienie deklaracji - może być tylko samo imię - i zostawienie jej w kościele a wieczorem prosimy o połączenie się duchowo podczas transmisji Mszy Świętej o godz. 17:00.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych, zostańmy w domach i zmienimy tajemnicę na następną łącząc się duchowo poprzez transmisję Mszy Świętej z naszej parafii o godz. 7:00.
 10. Rada Gospodarcza w tym miesiącu nie będzie zbierać pieniędzy na budowę kościoła chodząc po domach; jeżeli ktoś ma życzenie wesprzeć budowę nowego kościoła to prosimy o zrobienie płatności przelewem na konto parafii - jest podane na naszej stronie.