Ogłoszenia parafialne | 2020/03/08

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek przed kościołem na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 2. Trwając w zadumie rekolekcyjnych ćwiczeń duchowych zapraszamy dzisiaj na Msze św o godz. 7:00, 9:00, 11:00 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich i o godz. 16:00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym wygłoszonym przez ks. Dyrektora Opoki w Starym Sączu, ks. Mariusza Żabę. Dziękujemy Ojcu Rekolekcjoniście za prowadzenie nas do Boga. Niech Duch Święty prowadzi Cię w dalszej posłudze kapłańskiej.
 3. Nabożeństwa Wielkopostne w naszej parafii:
  • Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17:00 i o godz. 20:00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00.
 4. Dziękujemy młodzieży ze SKC za przygotowanie pięknych róż dla Kobiet. Otaczamy wszystkie Panie naszą modlitwą jednocześnie składając najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta.
 5. Dziękujemy parafialnemu oddziałowi Caritas za zorganizowanie Dnia Chorych podczas rekolekcji, za przywiezienie chorych do kościoła. Przypominamy, że jest możliwość zaproszenia do siebie relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty wraz z modlitwą członków Caritas.
 6. W środę, na godz. 17:45 zapraszamy dzieci 3 klasy przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii św. wraz z rodzicami.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są dostępne czasopisma: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się. Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich.
 9. Inne:
  • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 17 w Nowym Sączu ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i do klas pierwszych. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.