Ogłoszenia parafialne | 2020/02/16

VI Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy w tym tygodniu:
  • piątek: święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 2. Dzisiaj składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 4. Spotkanie dzieci 3 kl. SP przygotowujące się do I Spowiedzi św. I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w środę 19.02.2020 r. Zapraszamy na Mszę Św. i nowennę do MBNP o godz. 17:00.
 5. Przygotowując się do Wielkiego Postu zapraszamy na tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne w czwartek. Przez cały dzień będzie Adoracja Pana Jezusa tak jak w każdy I czwartek miesiąca. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od najbliższego tygodnia, pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie wystawiany Pan Jezus w monstrancji, zapraszamy do adoracji. W środę adorację poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej modlitwą różańcową - Adorację zakończymy Nowenną do MBNP. W czwartek adoracja w ciszy zakończona Litanią do św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. W piątek adoracja w ciszy zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzoną przez członków Parafialnego oddziału Caritas.
 7. Zapraszamy na Sportowy Karnawałowy Zawrót Głowy przygotowany przez Fundację „Pokój zaczyna się od uśmiechu” już w sobotę od 9:30 do wieczora. Są to zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin z atrakcyjnymi nagrodami. Szczegóły na plakacie i na otrzymanych już ulotkach. Serdecznie zapraszamy.
 8. Pielgrzymka w dniach 13-15.03.2020. Zapraszamy na wyjazd do Wrocławia, Legnicy miejsca cudu Eucharystycznego, Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach oraz na Górę św. Anny. Wyjazd 13.03.2020 r. (piątek) o godz. 16:00 z pod kaplicy. Powrót 15.03.2020 r. (niedziela) w godzinach wieczornych ok. 22:00. Koszt wyjazdu 350 zł. W cenie dwa noclegi ze śniadaniem, przejazd, przewodnik, wejściówki. Zapraszamy.
 9. Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich:
  • „Gość Niedzielny” m.in. O seniorach, którzy są bogactwem Kościoła;
  • „Niedziela” m.in. Jak rozmawiać o Bogu z nastolatkiem?;
  • „Miłujcie się” m.in. O siostrze zakonnej z zakonu kontemplacyjnego, która założyła największą telewizję katolicką na świecie; Jak żyć w małżeństwie bez antykoncepcji?;
  • Jest nowy nr „Małego Gościa Niedzielnego”.