Ogłoszenia parafialne | 2020/02/02

IV Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy w tym tygodniu:
  • środa: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
  • czwartek: św. Pawła Miki i Towarzyszy męczenników.
 2. Dzisiaj przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej; na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka do puszek przed kościołem w tym dniu będzie przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę naszego kościoła. Dzisiaj można nabyć małe gromnice, a w środę solniczkę z poświęconą solą w dzień św. Agaty. Dziękujemy Szkolnemu Kołu Caritas za przygotowanie tego przedsięwzięcia.
 3. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w środę, czwartek i piątek od godz. 16:00. W czwartek całodzienna Adoracja Eucharystii wg ustalonego porządku. Bardzo prosimy aby Pan Jezus nie został sam w kościele. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 8:00; chorych, których odwiedza ks. Proboszcz od godz. 10:00.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 5. III edycja naszej Parafialnej Szkoły Pierwszej Pomocy zakończona. Zapraszamy po odbiór certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia po Mszy św. o godz. 9:00.
 6. We wtorek powstał nasz parafialny oddział Caritasu. Spotkania będą się odbywać w 2. piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej. 10 min przed Mszą św. członkowie Caritasu będą prowadzić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych do pełnienia dzieł miłosierdzia.
 7. Fundacja „Pokój zaczyna się os uśmiechu” prosi o przekazanie informacji, że „Sportowy Karnawałowy Zawrót Głowy” odbędzie się 22 lutego br. Jednocześnie przeprasza za zmianę terminu.
 8. Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich:
  • „Gość Niedzielny”;
  • „Niedziela” m.in. Komu można odmówić Komunii św?