Ogłoszenia parafialne | 2020/01/26

III Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła przeżywamy w tym tygodniu:
  • wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  • środa: święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie;
  • piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 2. W niedzielę za tydzień Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej; na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka do w tym dniu będzie przeznaczona na budowę kościoła, natomiast składka do puszek na zakony klauzurowe w diecezji.
 3. W najbliższy poniedziałek (27 stycznia) Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 4. We wtorek zapraszamy na spotkanie grupę synodalną na godz. 18:30. Na to spotkanie zapraszamy również osoby pragnące należeć do parafialnego oddziału Caritas - chodzi o osoby dorosłe. To spotkanie będzie poświęcone temu zagadnieniu. SKC już istnieje i prężnie działa. W tym miejscu chcemy podziękować ks. Romanowi za założenie tej grupy i młodzieży wraz z p. Kingą, którzy wspaniale wypełniają zadania statutowe i sami wyznaczają sobie jeszcze nowe; np ostatnie przygotowane przez nich Jasełka, które mogliśmy oglądać w sobotę, a dzień wcześniej mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 6. Wszystkich uczestników III edycji naszej Parafialnej Szkoły Pierwszej Pomocy zapraszamy po odbiór certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia za tydzień w niedzielę, 2 lutego br po Mszy św. o godz. 9:00. Z całego serca dziękujemy za prowadzenie Naszej Szkoły Panu Mariuszowi, Doktorowi Nauk Medycznych.
 7. Zapraszamy do zapisu na Dzień Seniora, który odbędzie się w poniedziałek o 16:00 rozpoczynamy Mszą św., a później udamy się do szkoły.
 8. W tym roku wyruszamy na wakacje z dziećmi i młodzieżą z naszej parafii nad morze od 15 do 27 lipca br.; dzieci i młodzież należąca do grup parafialnych, w miarę wolnych miejsc również i ci nienależący. Prosimy o potwierdzenie najlepiej dzisiaj, w poniedziałek musimy potwierdzić rezerwację ośrodka. Szczegóły u ks. proboszcza.
 9. Dziękujemy wszystkim przyjmujących nas z Wizytą duszpasterską w Waszych domach, za każdy gest dobroci, życzliwe rozmowy. Odwiedziliśmy 2418 mieszkańców naszej parafii; w Waszej intencji ofiarujemy m.in. Mszę św. 15.08. br. o godz. 7:00.
 10. Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich:
  • „Gość Niedzielny” m.in. o tym, jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami;
  • „Niedziela” m.in. Dzieci w sieci.