Ogłoszenia parafialne | 2019/10/20

XXIX Niedziela Zwykła

 1. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • wtorek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 2. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na fundusz papieski.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 15:30. Codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Różańca.
 4. W środę na Różaniec święty i Mszę św. zapraszamy młodzież przygotowująca się do Bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. W czwartek zapraszamy Rycerzy Niepokalanej na Różaniec święty, Mszę św. i spotkanie.
 6. W piątek zapraszamy na Różaniec Święty ulicami naszego osiedla. W związku z tym Msza św. w piątek po południu będzie o godz. 17:00 i później procesja różańcowa. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarą wspierają budowę naszej nowej świątyni. Składka z I niedzieli miesiąca października 5395 zł, państwo Anna i Stanisław Oleś 1000 zł. Wszystkich ofiarodawców polecamy codziennej modlitwie a szczególnie w każdy czwartek miesiąca za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii.
 8. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. Można ze stolika z gazetami zabrać kartki, na których wpisujemy imiona zmarłych, o których pamiętamy w modlitwach. Wypełnione kartki można składać w zakrystii i u kapłanów.
 9. Zachęcamy do nabycia i czytania czasopism katolickich.Gość Niedzielny” m.in. O tym jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci; „Niedziela” m.in Jak prymas Wyszyński papieża wybierał. Nowy Tygodnik misyjny „Idziemy”, cena 2 zł.